Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne neki a legjobb?

Mi lenne neki a legjobb?

Figyelt kérdés

A cicám csak bentlakásos nem jár ki mert nincs kert.

Kérdés hogy jó lenne e levinni porázon sétálni a levegön , boklászgatni , vagy inkább meg se mutassam neki mi van odakint.

Most nem érdekli az ablak nem akar kiszökni ...csak félek ha leviszem folytok kifele fog vágyodni ...kinek mi a tapasztalata ?

De kózben mikor jó idő van olyan jó lenne vele kimenni mókázni ...


2016. márc. 4. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd le nyugodtan pórázzal :) neki is kell a mozgás, az szerintem kevés amit a lakásban mozog, biztos örülni fog az új környezetnek,az új szagoknak :)
2016. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Vigyed csak porazzal, rohogni fog az egesz negyed :-)


Most komolyan: engedd ki, ugyis vissza fog jonni. Tombhazban hanyadik emelet? Ha nem tul magasan van lehet letrat kiakasztani, azon egyedul is lemaszik meg vissza.

2016. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszadónak nem sok tapasztalata lehet macskákkal. A macska territoriális állat, a saját fenségterületén érzi jól magát. Nem olyan, mint a kutya, aki imád sétálni. A macskának stressz a "sétáltatás", nem szeret ismeretlen, idegen helyen lenni. Az más, ha ő fedezhet fel apránként egy területet, de pórázon vonszolgatni teljesen felesleges. Nem teszel ezzel jót a cicáddal.

Mielőtt macskám lett, nekem is voltak ilyen terveim, de az állatorvos is azt mondta rá, hogy hülyeség, felesleges.

2016. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A felnőtt macskák jó része nem szívesen van pórázon.És az is tökéletesen igaz, amit az utolsó mond.

És azért a macskasétáltatás a macska szempontjából, pláne egy lakótelep közelében nagyon veszélyes lehet. Pórázban elfutni sem tud, ha esetleg valamelyik kutya úgy döntene, hogy darabokban jobban tetszene neki...

2016. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat 😊

Akkor ez eldölt, marad benti cica, nem megyünk sétálni 😕

Kiengedni nem tudom(Angliában vagyunk) csöndes környék viszonylag de itt nem olyan mint otthon. ...félnék hogy valaki ebédnek nézi 😂

2016. márc. 5. 07:07
 6/8 anonim ***** válasza:
úristen kicsit le vagytok maradva :D nem néztek tv-t? :D teljesen normális ma már ha macskát pórázon sétáltatnak, nem egyet láttam már én is a saját szememmel...
2016. márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 hihihi, te milyen tévét nézel?
2016. márc. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hatos! Magyarázd meg a macskáknak, hogy le vannak maradva! Attól még, hogy sok idióta divatból pórázt rak a macskájára, attól még a macskáknak ez nem jó. A macskák ugyanúgy működnek, mint 100 éve, hiába van TV. Egy cicónak óriási az igénye a függetlenségre és a szabadságra. Ez nem jelenti azt, hogy az egész világot be akarja járni és hatalmas területre van szüksége. Ha nem kell vadásznia, akkor jól megvan egy lakásnyi helyen is. Ott viszont ő dönthesse el, mit akar csinálni, hova akar menni. Az az ő fenségterülete, ahol otthonosan és biztonságban érzi magát. Ezért lakásban tartani nem kínzás egy cicát, de pórázon vonszolni ha akarja ha nem, az igen.
2016. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!