Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a 10 hónapos fiú...

Mi lehet a 10 hónapos fiú macskám fenekén lévő nyúlvány?

Figyelt kérdés

nem a végbélnyílástól jön, hanem mellette, és a tövénél olyan színű mint a végbélnyílás és a vége felé egyre pirosabb...

ha hátrafelé nyúlok hozzá, akkor nem tetszik neki + már észre vettem, hogy mintha kevésbé aktív lenne az utóbbi 1-2 hétben... de ma még inkább...először azt hittem, hogy a felnőtté válás miatt komolyodott meg (de gyanús volt, hogy ilyen hamar). Korábban a kezemmel is játszott hátára feküdve, most ezt nem csinálja, max. ha húzogatok előtte valami érdekeset, akkor az után fut.

Azt a valamit fél órája vettem észre.



2016. márc. 6. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

hát így a leírás alapján bélféreg lehet. Az okozhat is bágyadtságot.

Vegyél neki macskának adható általános féreghajtó tablettát, az nem árthat, csak segíthet. Ha a probléma nem szűnik meg, vidd állatorvoshoz. Vagy gyorsabb és egyszerűbb, ha egyből hozzá viszed. :)

Jobbulást a cicának!

2016. márc. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ... De ha bélféreg lenne, akkor az mondjuk kis eséllyel van ott mondjuk 1 nap múlva, nem? Mert holnap megint megfigyelem... Viszont holnap délután adok neki féreghajtót... Amúgy van azok között valami különbség? Vagy csak 1 féle van?
2016. márc. 7. 00:20
 3/6 anonim ***** válasza:
A féreg általában vékony és fehér, az ürülékkel távozik. 3 havonta kell féreghajtani a cicákat. Viszont nekem ez leírás alapján nem féregnek tűnik, úgyhogy én megmutatnám orvosnak.
2016. márc. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, van különbség féreghajtó tabletták között.

Vannak általános féreghajtók, amelyek 3 havonként adhatók a cicának, és a leggyakrabban előforduló bélférgek ellen nyújtanak védelmet.

És vannak olyan féreghajtó tabletták is, amelyek egy bizonyos fajta bélféregre specializálódnak, és csak akkor adhatóak a macskának, ha az állatorvos megállapította, hogy a macska az adott féreg által fertőzött.

2016. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem másnap (tegnap) és addigra visszbb húzódott az a valami (nekem kinövésnek tűnik), ma meg még jobban így állatorvoshoz nem vittem egyenlőre és azóta szerintem a kedve is jobb, játékosabb, bár még most sem a régi...
2016. márc. 8. 16:49
 6/6 A kérdező kommentje:
féreghajtót azért ettől függetlenül kap, már amúgy is akartam venni, csak még nem jutottam el a boltba, de holnap már veszek.
2016. márc. 8. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!