Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma reggel kullancsot találtam...

Ma reggel kullancsot találtam a cicámban. Kivettem belőle, de, a feje lehet, hogy benne maradt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szerdára vagyunk előjegyezve az állatorvoshoz,éppen bolha és kullancs elleni védőszerért megyünk.Ha benne maradt a kullancs feje,szerdáig lehet baja?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2016. márc. 7. 09:21
 1/9 Platypus ***** válasza:
Nyugi, nem a feje a veszélyes. Ha nem volt a bőrben sokáig és ügyesen vetted ki(nem nyomtad meg a hasát közben), akkor minden reálisan elérhető óvintézkedést megtettél. A beszakadt fej be tud gyulladni, mert mégiscsak egy idegen dolog a bőrben, de a kórokozók a kullancs belében tenyésztek.
2016. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kicsit érzékeny lesz a helye, ne piszkáld. De egyébként macskáknál nagyon-nagyon ritkán okoz bármiféle problémát a kullancs. Kár ezen idegeskedni. Ha szokatlan tüneteket észlelsz, akkor irány az orvos.

(Egyébként cseppet és nyakörvet is kiadnak vény nélkül általában, csak ennyiért felesleges elcipelni a cicát az orvoshoz, főleg néhány hetente. Az egy felesleges stresszforrás. Persze ha más is esedékes épp, az más.)

2016. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
De igen, sajnos lehet baj belőle. Mi sajnos későn vettük észre, hogy úgy vakarta ki magából, hogy a feje benne maradt a bőrében. Begyulladt és elfertőződött.
2016. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,talán fél órája lehetett benne a kullancs,hamar észrevettem.Beletettem egy jól záródó befőttes üvegbe és nagyítóval megnéztem.Úgy látom,megvan a feje is...,sőt mászkál vidáman.A hasa nem sérült,bízom benne,nem lesz baj.A dögöt,meg el fogom égetni...!

Kérdésem még,hogy "ember" patikában is lehet venni bolha-kullancs elleni cseppet? Mert akkor nem cipelem szegény cicámat.

2016. márc. 7. 09:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább állatkereskedésben vagy Fressnapfban nézd meg, ott biztosan van.
2016. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Állatkereskedés itt is van,akkor ott megnézem.Köszönöm a válaszokat.
2016. márc. 7. 10:04
 7/9 Platypus ***** válasza:
A cicádat nem kell elcipelni. Állatos boltban egy ideje nem árulhatnak ilyesmit, állatpatikát kell keresned. Esetleg az állatorvos is kiadja neked, ha jó fej. Esetleg ha épp időszerű valami védőoltás, akkor elviheted a cicát is az orvoshoz, de enélkül fölösleges.
2016. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mi macskánkban elég sok kullancs szokott lenni, annak ellenére, hogy folyamatos nyomom neki a spot on irtókat. Amit találok, azt kiszedem, van hogy beleszakad. Eddig nem volt vele gond.

Szerencsére macskáknál sokkal kevesebb a kullancs által terjesztett betegség, de persze előfordulhat, meg az is, ami feljebb írtak, hogy begyullad.

Az enyémnél még nem volt ilyen (le is kopogom :) )

2016. márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Két dolgot kell itt különválasztani.

Súlyos betegségeket a kullancs nyála okoz, amikkor visszaköpi a váladékát a bőr alá. Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy a feje kiszedéskor beszakad-e, vagy sem.

A beszakadt fej helyi gyulladást okoz, mint idegen test, mint ahogy például egy szálka is be tud gyulladni a bőrben.

2016. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!