Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi cica kihányja a szemes...

Sziámi cica kihányja a szemes száraztápot. Mindent megpróbáltam. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy sziámi kishercegnő boldog tulajdonosa vagyok július óta. Ivartalanított, oltott, életvidám kis vakarcs, belopja magát mindenki szívébe.

Aggódom érte, ugyanis péntek reggel betermelte a szokásos adagot, amit kb. fél óra múlva kihányt. Délután megint megpróbáltam enni adni neki, de megint kihányta. Nagyon mohón eszik - zabál, lévén sziámi -, nem rágja meg, csak nyel és nyel... Hill's Sensitive Stomach tápot kap, mióta decemberben vastagbélgyulladás miatt ültük végig karácsony másnapját az állatorvosnál. Hoztunk neki haza ilyen noname szottyos (tasakos) kaját, azt megette, nem lett tőle semmi baja. A probléma csak az, hogy másnap megint megpróbáltuk a száraz tápot, nagyon keveset kapott a szottyossal keverve, kiválogatta a tápszemeket, majd kihányt mindent. Tehát tuti, hogy a szemes táppal van baj, de hónapok óta ezt ette.

Tegnap óta már a tasakost sem eszi meg (szombaton este hoztunk haza szintén Hill's tasakos eledelt, de oda se szagol neki, a szaftot lenyalja az ujjamról, de ennyi), leül mellém, dorombol, hízeleg, hogy adjak neki a szokásosból, de fogalmam sincs, mit csináljak, mert annak nincs èrtelme, hogy bezabál, aztán azt a keveset is kihányja, ami a pocijában volt.

Gondoltam rá, hogy beáztatom a tápot, eddig is kiette a vízből, ha átpotyogott oda...

Hosszú távon tartható a tápáztatás? Egyáltalán jó-e az neki?

Illetve van valakinek valami tapasztalata a Royal Canin féle nagyszemű sziámi fajtatápról? Használ valamit, megrágja a macska? Én bevallom, félek, hogy megfullad, amikyen kis buta mohó...

Sziámisok segítségét várom, mert ez így nagyon nincs jól! Köszönöm. :(



2016. márc. 14. 15:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Egy kis kiegészítés: biztos, hogy nem beteg. Szaladgál, nincs rossz kedve, borzasztóan sokat panaszkodik a tálja felett ülve (sziámi létére meglepően csendes lányka), néha rájön az öt perc, és hasít a lakásban, mintha puskából lőtték volna ki. Tudom, milyen, ha beteg, most biztos nem az.

Rossz gazdinak érzem magam, mert nem tudok mit tenni, meg mert nem adom neki oda a szárazat, de egyszerűen... ahj. Nem akarom, hogy kiszáradjon. :/

2016. márc. 14. 15:59
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy alergiás rá ?
2016. márc. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
vagy elkéne vinni gyorsan orvoshoz
2016. márc. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Allergia nem két hónappal később jön ki, szóval nem hinném. Azért köszönöm. :)

A tápszemek méretével lehet a gond... ilyen kis félcentis szmötyik, mint egy gyöngyszem, ha nem rágja el, márpedig nem rágja el, akkor irritálhatja a gyomrát, és felöklendezi. Ha pedig beteg lenne, akkor a tasakos tápot is kihányná. De ha anyuék hazaérnek, mindenképp elszaladunk vele dokihoz, hátha ő tud rá mondani valamit.

2016. márc. 14. 16:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyobb szemű táp megoldaná a dolgot, azt kénytelen lenne megrágni. Túl mohón eszik, ennyi.
2016. márc. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként szokták áztatni a tápot, de főleg idős vagy nagyon fiatal cicáknak, akik már-még nem tudják megrágni.
2016. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbálkozz nagyobb szemű táppal. Ha csak nyeli és nem rágja, a tápcsatornában megduzzad a nedvességtől és azért dobja vissza az egészet.
2016. márc. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szia, szerintem tényleg mohó a cica. Nagyobb szemű a korának megfelelő táp kell. Én főzök az egyémnek. Még 5 hónapos, háromszor kap enni. Reggel táp szárazon, délben amit főztem este táp. Szerintem megszokta a régi tápot. Próbálj másikat is adni, meg egyszer kapjon nedves ételt.
2016. márc. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A száraz tápnak az lenne az értelme, hogy a macska rág, koptatja, tisztítja a fogait. Ha egészben nyeli le, akkor nincs semmi értelme, nyugodtan kihagyható.

Ha nagyon mohó, akkor érdemes többször etetni, kisebb adagokkal. Ha hány, akkor meg koplaltasd 12-24 óráig, éhen halni nem fog, csak víz legyen előtte.

2016. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Macskát nem szabad koplaltatni egy napig sem. Majd ő tudja, hogy mikor akar enni.
2016. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!