Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska, újszülöttel és gombafe...

Macska, újszülöttel és gombafertőzés? Hogy tudnám megoldani minél előbb?

Figyelt kérdés

Már csak 1 hónapom van szülésig, ami tudjuk ugye hogy előbb is érkezhet, macskámnak meg 1 hónapja kezdődött nagyon erős váladékozás a fülében ami kiderült hogy gomba.. Régen is már volt neki ilyen, sőt nem csak fülgomba akkor még bőrgomba is társult hozzá, megfertőzött minket és az egész családunkat akkor, plusz az állatorvosi rendelőt, persze nem tehetett róla de roppant kellemetlen volt azért .

Na most ezért is félek hogy kiújult a fülében ez a gombás cucc mert nem hozhatok haza úgy egy újszülöttet hogy gombás fertőzés van, persze kezeljük már 1 hónapja de ha jobban is lesz akkor gyógyszer abbahagyása után visszatér teljesen, most kezdtük el megint csepegtetni neki újra, csak félek megint jobban lesz aztán abbahagyjuk, megint elkezdődik..

Makacs egy dolog, doki meg persze elkísérletezget csak az idő meg megy..

Ha rá is bízzuk valakire a cicát mondjuk az első 1-2 hónapba míg a fiamnak kialakul az immunrendszere nagyjából, akkor is ott vagyok gondba hogy ők nem fogják gyógyszerezgetni, meg meghallják gomba lehet el se vállalják ..

Nincs valakinek tapasztalata mi vállhatna be minél hamarabb? Vagy milyen megoldást tudnék erre ?

A cica szobamacska és az orvosunk is megbízható, nem ő tehet róla hogy ilyen hosszadalmas, bár múltkor hülyeség volt abbahagyatnia szerintem a fülcseppezést..


2016. márc. 18. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azért megmutatnám egy másik orvosnak is.

Gyerkőcnek pedig kb. 2 éves korára "érik be" teljesen az immunrendszere, emiatt tehát nem érdemes 1-2 hónapra kölcsönadni a macsekot.

Higiénia szabályok következetes betartását javaslom, és hogy a baba alvóhelyiségébe ne mehessen a cica.

Remélem, gyorsan meg fog gyógyulni!

2016. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Surolan fülcseppet használtok?Az jó gombás fulgyulladásra és nagyon gyorsan hat.
2016. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Orvosunkhoz hű vagyok, már pici korától kezeli a cicám és rengeteg gondja volt már ismeri a kórtörténetét, sajnos nem a dokival van a gond.

Sajnos altatást nem tudom és nem is szeretném külön megoldani, ezért is megy papáékhoz míg a pici az első hónapokba velünk alszik bölcsőbe,nem külön szobába, nem szeretném hogy felugráljon a bölcsőbe a cica. Higiéniai dolgok alap de sajnos itt kevés.. múltkor mikor gombája volt bár akkor bőrére is ráterjedt, extrém módon fertőzött mindenkit.

Surolan sajnos nem vált be, most Orilant használunk.

2016. márc. 18. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Most lehet hülyéséget kérdezek, de nem erre van egy védőoltás is? Mert tudom, hogy van egy bőrgombára. Az nektek nem segítene?
2016. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom megkérdezem majd :S

Igazából előrébb nem jutottam, megkérdezem állatorvosunkat jövőhéten kell visszamennünk hogy mit csináljak ilyen helyzetbe ? Bár látja hogy mekkora hasam van, gondolhatja hogy nem jóllaktam 35 hetes hassal :D Meg kéne sürgetnem...

Csak gondolom nem egyszerű ezeket kikezelni persze..

2016. márc. 18. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!