Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen bolha- és kullancsirtó...

Milyen bolha- és kullancsirtó szert vagy nyakörvet ajánlotok egy 2 éves cicának?

Figyelt kérdés
Kinti cica. Most, hogy itt a jó idő, gyakran elmegy csatangolni. Nagy a kertünk, és a hátsó rész elég dzsungel-szerű. Ma két kullancsot is találtam benne, az egyik akkorák voltak mint egy jókora borsószem! Hányingerem is lett, borzasztóan irtóztam tőlük, de sikeresen kivettem azokat a vérszívókat. Nem akarom, hogy folyton a kullancsokat kelljen szedegetni belőle. Szegény cicám nagyon rosszul érezte magát tőlük. Mit tegyek, hogy ne legyen teli a macskám élősdikkel?

2016. márc. 20. 12:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul fogalmaztam! Szóval "akkorák voltak mint két jókora borsószem!"
2016. márc. 20. 12:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Scalibor!!
2016. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen nem tudod kiküszöbölni, hogy belemenjen. A kullancs nem "szagra", hanem testmelegre támad. A Frontline spot-ont próbáld meg, ez rácseppentős. Beleivódik az irharétegbe, onnan ürül folyamatosan és a kullancs elpusztul, mielőtt megszívná magát. Ajánlom még, hogy esténként fésüld át bolhafésűvel a cica bundáját, úgy is ki tudsz szedni néhányt, ami még nem fúródott be.
2016. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:
Advocate, advantage, bravecto, firpryst
2016. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Még azon aggódom, hogy miután kiszedtem a kullancsot, nem fertőtlenítettem le a sebet. Ebből lehet baj? Ha megismétlődne az eset, mivel kezeljem, betadinnal?
2016. márc. 20. 20:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi baj nem lesz ebbol valoszinu! De bekenheted betadineval tobbszor, hogy biztosan megnyugodj:)
2016. márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Foresto nyakörv. 8 hónapig véd minden ellen, vízálló is!
2017. aug. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!