Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Külföldre viszem a macskám...

Külföldre viszem a macskám autóval. Megbüntetnek, ha nem ketrecben tartom, csak pórázon van? Lesz más utas is, aki majd fogja.

Figyelt kérdés

2016. márc. 23. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megbuntetnek-e azt nem lehet megmondani (ki tudhatja elore, ugyanugy ha gyorshajtasz vagy tilosban parkolsz se tudhatod hogy megbuntetnek-e), de mindenesetre megbuntethetnek. Nem eleg "fogni", ahogy a gyereknek is kotelezo pl a gyerekules.
2016. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló kedvéért pontosítanék a kérdésemen:

Megbüntetnek azért, mert csak pórázon van a macska, de nem ketrecben?


1-es, nem értem, hogy miert tereled a témát parkolásra és gyerekekre..

Szerintem rajtad kívül mindenkinek leesik, hogy nem gyorshajtási büntetésröl kérdezek..


Egy gyereket pedig szintén nem értem, hogy miért kezdesz állatokhoz csoportosítani. Feltételezem neked nincs.


Egy gyereknek gyerekülés kell az autóba. Ha ez érdekel téged. De itt ennél a kérdésnél nem gyerekülésröl van szó.


De így még mindig nem tudom, hogy jár -e büntetés. Az, hogy ''mindenesetre lehet, hogy'' nem hangzik biztos válasznak.

2016. márc. 23. 14:24
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Az állat az utastérben rakománynak minősül, tehát köteles vagy úgy rögzíteni, hogy ütközésnél se repülhessen előre. Az, hogy kutya, macska vagy egy hátizsák, ebből a szempontból mindegy. Tehát igen, ha nincs ketrecben, "csak" fogja valaki, és belefutsz egy kekec rendőrbe, megbüntethet. De ha pl. a hámját hozzácsatolnád a biztonsági övhöz vagy a hátsó üléshez, talán már nem kötne beléd.
2016. márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Én eddig még konkrétan nem hallottam ilyen szabályról, de nem is merült fel soha, hogy ne szállító dobozba vigyük, már csak a következők miatt sem.


1 - a macska karmol ha fél, megijed, nem érzi magát biztonságban. Akkor hiába van mellette valaki, aki fogja pórázon, egy megvadult macskát nem egyszerű lefogni és a vezetőt is veszélyezteti.


2 - karambol esetén, aki fogja a pórázt, tuti, hogy nem a macskára fog figyelni, hanem magára, így a macska nincs biztonsága.


Egy dobozba szépen elvan (már ha nincs rosszul az autóban), sokkal biztonságosabb neki is és az utasoknak is.

2016. márc. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a 3-asnak. 4-es voltam. Tényleg rakomány :)
2016. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor pontositok: azert hasonlitottam a felsoroltakhoz, mert amit csinalni akarsz az ugyanugy szabalysertes. Vagyis igen, ha elkapnak megbuntetnek.
2016. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. márc. 23. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne a büntetés oldalát vizsgáld. Bármilyen okból megijedhet a macska, és ahogy írták, nincs az az ember, aki egy megvadult macskával elbír. Pillanatok alatt kiugrik a kézből és mire feleszmélsz, esetleg a kórházi ágyon vagy egy karambol után. Nekem szökött meg úgy macskám, hogy hám volt rajta pórázzal. Valamitől megijedt (ma sem tudom mi volt) és csak annyit láttam, hogy felemelkedik a levegőbe és mire a póráz lehullt, a macska sehol, kifordult a hámból. Szerencsére egy hónap után előkerült. Ezeket mérlegeld és dönts.
2016. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tedd dobozba.Rendszeresen keresnek autópálya pihenőből lelépett kutyákat is, pedig azok kutyák, behívhatók blablabla.


Egyik az, hogy balesetveszélyes vezetés közben is, másik az, ha pisilnetek kell, vagy kell egy kávé útközben vagy akármi, elég egyetlen egy szerencsétlen másodperc és a macska pórázostól hámostól köddé válik és valószínűleg soha többé nem látod.

2016. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig az 1. válaszoló értelmesen le írta. Azt hogy te nem értetted , az elég nagy baj.

A " mindenesetre megbüntethetnek ", ezt miért nem lehet érteni? A gyerek ülés is pont jó példa , mint a többi is.

Hogy nem értetted meg ? , pedig utána a többi is ugyan azt írta le csak egy kicsit szájba rágósan.

2016. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!