Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy viseli egy 2 éves macska...

Dika1991 kérdése:

Hogy viseli egy 2 éves macska a költözést?

Figyelt kérdés
Párommal elköltöztünk viszont az én 2 éves cicám ott maradt anyukámnál. Mennyire viselné még ha elhoznám magunkhoz?

2016. márc. 26. 14:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Kinti vagy benti cica? Ha benti szerintem hamar megszokná az új környezetet. Ha kinti, lehet nehezebb lenne. Én albérletbe költöztem, de a kinti cicám otthon maradt, gyakran látogatom, így egyszerűbb neki is.
2016. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Az esetek nagy részében semmennyire. Amig kaját kap és kiszolgálják boldog.
2016. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

A macskák és minden macskaféle territóriumhoz, területhez kötődnek. Ha elköltözöl, és viszed magaddal, még akkor is vissza-szökik a már meglevő, korábban kialakított saját territóriumához, területéhez. Majd amikor már nagyon éhes lesz, és rájön, hogy a kaja-pia-szállás ott van számára, ahol te vagy, aztán fog utánad menni, és aztán fog hozzá az új helyen saját területet kialakítani... Ha kinti cica...

A szoba-cica nem fog elszökni, az új lakásban kijelöli a maga kis privát területét, és örül, hogy senki más macskaféle nem háborgatja... :)))

2016. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%

"Ha elköltözöl, és viszed magaddal, még akkor is vissza-szökik a már meglevő, korábban kialakított saját territóriumához, területéhez."


Dehogy is!


Én sokszor nyaraltam X helyen (pl. 1 hétre), ahol kibéreltem egy kis falusi házacskát és a cicát is lehetett vinni, akkor vittem, és NEM kötöttem pórázra, nem zártam be sehová, és nem ment el.

Ilyenkor te vagy neki az egyetlen ismerős, így miért futna el az ismeretlenbe?


Az én cicám is kb. pont 2 éves volt amikor költöztünk.

Kertes házból keretes házba.

Az új lakók (akik szerintem cica gyűlölők voltak), ott sopánkodtak, hogy jaj-jaj, majd visszaszökik a cica.


Nyilván. Ez nagy ba....ság.


Na tehát.


Eleve belerakod egy cica hordozóba.

Autóval, gyalog, tömegközlekedéssel arrébb viszed X km-rel.


Nekem könnyű volt, mert kinti-benti cica volt.


Eleinte, ugyanúgy mint te, felfedezi a lakást.

Nem fog egyből kirohanni az udvarra, új neki minden.


Én buta módon kicsit erőltettem, és szegény nagyon megrémült, de egy tök idegen környezetben, TE és a berendezések ismerősek neki, így nem világgá fut, hanem hozzád. Tehát be a lakásba.


Adj neki egy kis időt.


A cicák rettentő kíváncsiak, így egy némi idő elteltével felfedezi a környezetét és már jól érzi magát.

Nem lesz depressziós vagy hasonló.

2016. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Kinti vagy benti? A miénk alapból benti, elköltöztünk az előző lakásból és kicsit megviselte, de nem volt nagy gond. Az első pár napban kicsit félt az új helytől, hiába voltak a megszokott bútorok, félős volt, de kb egy hét után megszokta. Elszökni meg biztosan nem fog, ez butaság.
2016. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
2 éves szoba-macskánk van. Eddig 3 költözést élt túl és szerintem semmi problémája vele, mi több, élvezi az új dolgok felfedezését. Viszont tanácsos megszokott dolgait szintén költöztetni, ha van párnája, takarója, hogy legyen egy barátságos szag, környezet a hirtelen idegenben. (esetleg a nemtetszését kifejezheti azzal, hogy oda piszkít ahova nem kéne)
2016. márc. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

Egyáltalán nem mindegy, hogy egy szoba-cica, amelyik már egy "nemesített" fajta, kifejezetten erre a célra, vagy egy ősi fajta, u.n. házi-macska, amelyikben még ott csörgedez az ősi vér, ösztönösen vadászik, kergeti az egeret, stb. stb.

Teljesen másként viselkedik egyik is, másik is!

2016. márc. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem függ a macska fajtájától, hogy lehet-e kint tartani. Attól függ, hol nő fel, hol szokja meg, kint vagy bent. Ha egy sziámít, vagy akármilyen "nemesített" fajtát kölyökkorától fogva kint tartasz, akkor teljesen jól elvan ott is, illetve a házimacska is a szobában, ha azt szokja meg (nekem is volt kinti sziámim).
2016. márc. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kinti-benti cica de legjobban bent érzi jól magát. Kiskorában folyton bent volt velem aludt,álomra járt, stb... Aztán eljött a tüzelés időszaka és anyám megunta és kiengedte és miután össze-vissza kandúrokkal volt így már nem aludt velem kint alvós lett. Anyukám nagyon szereti viszont én is. Nem tudom mit csináljak vele hadjam vagy vigyem?!
2016. márc. 27. 12:55
 10/21 anonim ***** válasza:

Persze hogy vigyed!!!

Egyébként teljesen magára maradna, amikor szüksége lenne rátok és nem talál titeket sehol...

Vigyed! És ha már ilyen kinti is és benti is, ott is maradjon ugyanaz!!!

Ha egy kicsit elcsatangol, akkor is tudd, hogy előbb utóbb visszamegy hozzátok... nekünk is volt egy cicánk: költözés után (a korábbi szomszédok mondták), hogy oda ment vissza, látták is itt-ott... hónapokkal később került elő az új lakhelyünkön, de utána már nem is ment el.

2016. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!