Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen (nem hosszú szőrű)...

Milyen (nem hosszú szőrű) macskafajtát ajánlanátok lakásba?

Figyelt kérdés
Voltak macskáink annak idején (amikor még anyáméknál laktam), de sajnos folyton érte őket valami (autó, méreg, vagy egyszerűen eltűntek). Ezért gondoltam arra, hogy a lakásba esetleg. Hallottam, hogy lehet sétáltatni is őket :) milyen fajtákat tudnátok ajánlani?
2016. márc. 27. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyi fajta közismerten nagyon hálás és kezes.
2016. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bármilyen fajta tartható lakásban. Sétáltatni pedig felesleges.
2016. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Sima házimacskát. Mind egy egyéniség :) Kevésbé érzékenyek betegségekre, mint a fajtatiszta, tenyésztett állatok, nem kerülnek egy rakás pénzbe (legalábbis a vételáruk, ami nincs is), és tele vannak a menhelyek sajnos. :(

Sétáltatni nem feltétlenül szükséges, nem minden cica kedveli, de persze meg lehet próbálni hámhoz, pórázhoz szoktatni.

Konkrét menhelyet is tudok ajánlani, ahol rengeteg fiatal cica között válogathatsz. Ha érdekel, írj privit.

2016. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Külföldön élek, valószínüleg messze van az a cím de itt is vannak mifelénk... :)
2016. márc. 27. 21:34
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát én is keverék macskát javaslok, de szerintem a sétáról tegyél le...
2016. márc. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hallottam valahol, hogy a szfinx macskát vitték ki sétálni (felügyelettel és rövid időre) pórázzal, érzékeny fajta...

Nem tudom, hogy rosszul érzi e magát a macska csak a lakásban, mert a mieink mindig járkálhattak ki és szerettek is kijárni, és sajna minddel lett valami

2016. márc. 27. 22:23
 7/14 anonim ***** válasza:

1. A sétához a macskák nagy része nehezen szokik hozzá, főleg a kötöttség és a póráz miatt. Több benne a rossz a macskának, mint a jó.

2. Kutyák, kutyások. Sokan sétáltunk kutyát póráz nélkül, és nem minden kutya szereti a macskákat. Az én kutyámat nem zavarják a macskák, de visszahívom és jön, ha úgy adódik, de nem mindenki fogja ezt megtenni, vagy tudni megtenni. Bizony idegesítő dolog, ha 10 kutya elvan, játszanak, jön egy macska és aztán elindul 8 kutya és úgy kell visszahívni, megfogni őket. Rengeteg a kutyás, póráton sétáló macskát speciel nem ismerek. Mindenesetre erre figyelni kell, kóbor kutyákról ne is beszéljünk. A macska meg pórázon mégcsak elmenekülni sem tud...

2016. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 macdln ***** válasza:

Ha nem muszáj, hogy fajtatiszta legyen, akkor én is a menhelyt javaslom. Ha fajtatiszta, akkor brit rövid szőrű.

Azt azért cáfolnám, hogy nem tudná megszokni egy macska a pórázt. Egyik ismerősöm hetente többször is viszi sétálni a maine coon-ját. (de ez a fajta nem kifejezetten rövid szőrű,... sőt!)Ha kiskorától szoktatva van hozzá, akkor nem lesz problem. Nem fogja magát húzatni és hasonlók...annyira nem természetellenes dolog ez, a 21. században. Viszont! NEM muszáj. Nekem 3 házi cicám van, kiskoruktól csak bent élnek. Néha az udvaron is szoktak lenni, felügyelettel. De nem igénylik. Nagyon jól elvannak bent is. És nekem is és nekik is sokkal jobb, hogy nem fogják elütni/megmérgezni stb. őket. Összefoglalva : benti tartásra rövid szőrű cicák : brit, egyszerű keverék.

Azt hozzátenném, hogy, ha menhely mellett döntesz, akkor inkább kölyköt válassz, mert úgy könnyebb hozzá szoktatni a bent léthez. Egy idősebb, kint léthez szokott házi cicát már sokkal nehezebb lenne.

Sétáltatni házi cicát lehetetlen. Mi a kapuig sem jutottunk el. :D Úgyhogy inkább maradunk a bent létnél + nagyon néha felügyelettel az udvaron. Télen pl. egyáltalán nem vittem ki őket. (Többnyire szinte egész nap aludtak, játszottak.)

Brit rövid szőrűt pórázhoz szoktatni nem lehetetlen, de nem muszáj. Viszont, ahogy előttem is említették, veszélyes lehet, nehogy elkapja egy kutya. Ha van olyan hely, tér a közeletekben, ahol nem túl gyakran járnak kutyával, akkor néha kiviheted majd sétálni. (Bár én inkább nem kockáztatnék-kóbor kutyák.)

2016. márc. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Találtam pár oldalt a neten, vannak menhelyek a környéken.

Kölyköt szeretnék, mert az könnyebben szokik meg szeret meg :)

2016. márc. 28. 14:12
 10/14 macdln ***** válasza:

A legjobb döntést hoztad. :) Jó ember vagy.

Így megmentesz egy kis árvát, meleg otthont adsz neki és felszabadul egy hely a menhelyen.

2016. márc. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!