Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a macskám baja?...

Mi lehet a macskám baja? Állatorvos sem tud épkézláb magyarázatot, találkozott valaki ilyennel?

Figyelt kérdés

Van két felnőtt, ivartalanított házi macskám. Mindkettő kölyök korában befogadott (az egyiket még cumiztatni is kellett). Hemzsegtek a bolháktól, állatorvos asszisztálásával féreghajtásuk, bolhátlanításuk megvolt, oltásokat évente kapnak. Jelenleg 4 illetve 3 évesek. 3 havonta kapnak féreghajtó tablettát, bolha és kullancs elleni spot-ont pedig kéthavonta (doki mondta, hogy felesleges a havi csöpögtetés). Kijárós cicák, bár igencsak kényelmesek, keveset vannak kint. Az egyik cicámon mégis kb 3-4 hetente találok 1-1 bolhát. Igazi, kifejlett példányt. Első alkalommal rohantam is a dokihoz, hogy hogy lehet, megvizsgálta a cicát, se a bőrén, se a szőrén nem találta az állatka nyomát. Rövid időn belül ismét találtam bolhát, és azóta rendszeresen tényleg kb 3-4 hetente, de mindig csak egyet. Folyamatosan vizsgálom a cicát (aki ráadásul fehér bundájú, úgyhogy nem olyan egyszerű benne elbújni), de semmi nyoma, hogy lenne benne. Egyébként mindketten makk egészségesek, pocakos, jókedvű állatok, furminátorral vedlési időszakban naponta, egyébként hetente 2 alkalommal fésülöm őket, de abban sem látok semmit.

Honnan jöhet az az 1-1 kósza bolha? lehet, hogy kint szedi össze és csak behozza? Mennyire kell tartanom tőle, hogy bármelyiküket, esetleg a családot megfertőzhetik? Doki szerint semennyire, de én azért félek tőlük...



2016. márc. 28. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:

helló.

Rosszul tudja az orvos, kell a havi csepegtetés.

Kullancs ellen max 2 hétig használ (ez benne van pl. a frontline saját tájékoztatójában és tapasztalatból is mondom, hogy az a max 2 hét kb 1 hét) és bolha ellen is max 1 hónapig. A fipronil hatóanyagúakra pedig kezdenek immúnisak lenni a bolhák. Ez is saját tapasztalat.

Nálunk fipronil tartalmú spot-on mellett elég jófajta bolhainvázió alakult ki. Eléggé drága mulatság amúgy egy lakás, pláne ház bolhamentesítése. Ha gyorsan akarod akkor minimum 20-30 ezer HUF al számolhatsz, ha 2-3 hónapos módszert választod, akkor olyan 15k ból úszod meg és egy rakás takarítással, szenvedéssel, csípéssel.

Egykét bolhát ígyis úgyis össze fognak szedni kint, ezért lenne jó,ha lenne rajtuk bolhairtó.

Nagyon nagy szopás egy bolhafertőzés a házban! Sajnos kb. 2/3 arányban nőstények a bolhák így három ilyen esetből kettőben simán megvan az esély,hogy befészkelik magukat a házba. Ha van rajta spot on akkor elsőnek úgyis a macskából fog vért szívni és hamarabb döglik meg a bolha mint hogy lepetézne.

Ha olyan szerencsések vagytok, hogy nincs olyan akinek szeretnék a családban a vérét akkor nem fogják elfertőzni a házat. Nálunk kizárólag engem csíptek meg. De ha nem tél lett volna (pulóver,hosszú nadrág eltakarta) égett volna a pofámról a bőr, annyira ki voltam varrva a csípésektől. Egyébként nálunk tél kellős közepén volt a fertőzés. Nem is tudom,honnan szedte ugyan össze a macska a bolhákat.

Szóval ha biztosra akarsz menni,akkor havonta spot on. Semmi bajuk nem lesz tőle. Nyáron amúgy is illik havonta mert így 50% al csökken a kullancs fertőzés valószínűsége. Ezek saját tapasztalatok.

2016. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kijárós cicának havonta kell a bolha elleni spot on. Advantage a legjobb. Nekem legalább is ez jött be.
2016. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!