Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám most veszélyben van?

Cicám most veszélyben van?

Figyelt kérdés
Van egy több mint fél éves kiscicám, aki több mint valószínű hogy terhes, tegnap azthittem hogy beindul a szülés. Mindenhol keresgélt, nyávogott nekünk, és kicsit sűrű gennyes állagú dolog folyt a nemiszervéből amit folyton nyalogatott,végül építettünk neki egy barikádolt "szülőszobát" ahol nyugisan világra hozhat a kölyköt de nem történt meg.. Viszont ma meg már mintha mi sem történt volna, mászkál de még mindig olyan a hátsója. Sajnos szüleim nem akarják orvoshoz vinni anyagi dolgok miatt, de ha valaki átélte már vagy tud valamit kérem segítsen:(

2016. márc. 30. 15:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen , vigyétek el gyorsan mert baj van .
2016. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az lehetséges hogy meghaltak a kiscicák és bent maradtak? Az a baj még hogy később érnek haza szüleim nekem meg nincs pénzem vizsgálatra és nagyon féltem..
2016. márc. 30. 15:35
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak orvos tud segíteni. Lehet, hogy halottak már a kölykök, mert nem tudták kijönni.

Fél évesen még nagyon korai neki az ellés. Már rég a dominál kéne lennetek. Újra felmerül bennem a kérdés, hogy miért tart állatot az, akinek nincs pénze orvoshoz vinni... Kölcsön kell akkor kérni, vagy vannak állatorvosok, ahol részletekben is lehet fizetni. Azért is fog kelleni az orvos, mert ivartalalnítani kell, mert mostantól (ha elviszitek dokihoz, és életben marad) évente kétszer fog elleni, és annyi kismacskát képtelenség elajándékozni. Úgyhogy sürgősen orvos!

2016. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*dokinál
2016. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Szóval a szüleid hagynák, hogy "anyagi dolgok" miatt elpusztuljon szegény macska? Itt 2 választásod van! Az egyik, hogy hátradőltök és várjátok, hogy kimúljon szegény, mivel nem voltatok hajlandóak ivartalaníttatni vagy a másik, hogy térden állva könyörögsz és lemondasz a szülinapi, névnapi és ha kell egész éves ajándékaidról és zsebpénzedről, hogy megmentsék a kedvencedet. Én az utóbbit választanám!
2016. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%
menjetek mar a ... rossz indulatu fergek... azert mert nem alnak ugy anyagilag h hipp hopp 15 ezer egy ivartalanitas ... inkabb dobja ki utcara nem? minek tartson allatot igazad van... pfff kepzeld el a gyerekednek kene egy draga mutet es nem tudnad kifizetni akkor is azt mondanad hogy minek tartassz gyereket? retek
2016. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Sajnos mi se számítottunk arra, hogy így lehúznak minket anyagilag, és arra se hogy lány cica mert alapból úgy kaptuk hogy kandúr (mellesleg tenyésztőtől) szóval nem gondoltuk volna hogy lesz ilyen probléma, de mindent megpróbálok, hogy elvihessem megvizsgáltatni..
2016. márc. 30. 16:01
 8/18 anonim ***** válasza:
11%
Utolsónak teljesen igaza van. Nyilván meg kell tenni a szeretett állatért, ami az embertől telik, de ettől még előfordulhatnak ilyen helyzetek. Nem ez az első macska, amelyik a szülésbe belehalna, és nem is az utolsó. A civilizált ember elszokott a természet néha kegyetlen törvényeitől (szerencsére, teszem hozzá) de ettől még azok léteznek.
2016. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

15:55 83%

Senki nem mondta, hogy dobja ki az utcára. Az állattartás felelősség, amikor bevállalsz egy állatot, annak a tudatában teszed, hogy vannak vele járó kiadások is. Köztük az ivartalanítás is, ha nem akarja hogy folyamatosan újabb szaporulat szülessen, illetve állatorvos, ha beteg a cica. Mérlegelni kell, hogy ezek beleférnek-e, és ha nem, nem kell tartani semmilyen állatot. Ha pedig már megvan a baj, mindent elkövetni, hogy eljuttassák dokihoz. Erről volt szó, nem arról, hogy dobja ki. Tanulj meg olvasni, utána "retkezz" :)

2016. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hívd fel az állatorvost és kérdezd meg, hogy lehet-e részletre is fizetni nála és akkor nem kéne egyszerre egy vagyont kifizetni neki. Egy telefonhívás nem kerül semmibe és te is teljesebb képet látnál a fizetendőkkel kapcsolatban. A 6-osnak meg üzenem, hogy nem pick-pack kell előteremteni egy ivartalanítás összegét, hanem akár 4 hónap is van rá, ha 2 hónaposan kapják a cicát, de legalább 3 szokott lenni. Emellett sok helyen van ivartalanítási akció is, ahol nem 15 ezerbe kerül egy ivartalanítás. Én 14 évesen is össze tudtam spórolni a cicámnak 10 ezret az ivartalanításra, de mivel a megelőzésről lekéstünk, így próbáljunk megoldást találni. Nincsenek nagyszülők, barátok vagy bárki akitől ha kell ezresével is, de össze lehet szedni a pénzt? Szerintem ha elsőre adtok 10 ezret a dokinak, akkor részletre engedi a többit. Hol laksz?
2016. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!