Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hirtelen halnak meg az 1...

Hirtelen halnak meg az 1 hetes kismacskáim, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Teljesen normálisan szült az anyamacska, ott voltam egészségesek voltak a kicsik is, egyből ettek. Rögtön aznap a szobámba lettek költöztetve, mindig itt vannak. Tegnapig minden teljesen normális volt. Az egyik kismacska szája széle nedves volt(gondolom a nyáltól, vagy öklendezet) És teljesen elhagyta magát ha oda tettem az anya macskához, hogy egyen nem evett, nem is mozgott, kihűlt. Ez egyik napról a másikra. és miután észre vettem, rá 20-30 percre meg is halt. Elakartam vinni orvoshoz, de mire össze pakoltam már nem élt. Tegnap este már csak három maradt, direkt figyeltem rájuk, kicsit fel is vettem a fűtést, vastagabb takarót tettem alájuk. És semmi bajuk nem volt, de ma reggel megint megtörtént és két kismacska meghalt. Már csak egy van, egyenlőre teljesen normális jólvan. De nagyon félek, hogy ő is meg fog halni. Mi lehet az oka? És miért ilyen hirtelen? Többször szűlt már a macskám, és ilyen eddig nem fordult még elő.

2016. márc. 31. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Mi lenne, ha egyszerűen ivartalaníttatnád a macskádat? Neki is egyszerűbb lenne, neked is. Hogy találsz ennyi kismacskának gazdát? Vagy akkor legalább nézesd meg dokival ellés után a nőstényt és a kicsiket is, ami amúgy alap lenne, ha egészségesek, ha nem...
2016. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Lehet bármilyen betegség, féregfertőzés, akármi. Mi ezt így nem tudjuk.

Okosabb lenne, ha ivartalaníttatnád a macskádat, és nem hagynád többször vemhesülni...

2016. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Idén lesz ivartalanitva, nem kiosztást kértem hanem segítséget, hogy mi történhetett. Bármikor szült eddig, mindig lettek a kismacskáknak gazdái. 3 havonta viszem orvoshoz, mivel fajmacska. És teljesen egészséges. Semmi baja, nem férges.
2016. márc. 31. 13:56
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Állatorvost kérdezd meg, bár valószínűleg utólag csak tippelni tud ő is.

Akár fejlődési rendellenesség is lehet, vagy ki tudja. Vagy nem szoptatott az anya/nem volt elég teje...


Mi az, hogy "fajmacska"? :D

2016. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Van teje rengeteg, és eteti/etette is őket. Bocsánat fajtiszta* Ma megyek orvoshoz, az eggyel aki megmaradt. De szerintem ő se fog sok mindent tudni mondani, mert teljesen egészségesnek látszik. A többi is az volt, legalábbis látszatra. Még a szemük se nyílt ki.
2016. márc. 31. 14:07
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
FajtAtiszta esetleg... Persze ha tenyésztőtől vásárolt törzskönyves cicáról van szó.
2016. márc. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Törzskönyvezett, de én inkább arra vagyok kíváncsi, hogy valakivel történt már ilyen? Vagy bármi tanács, hogy hogyan óvjam meg ezt a kiscicát
2016. márc. 31. 14:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz mielőtt az utolsó is meghal és ő tudni fogja mi a teendő.
2016. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, de azt nem tudott mit mondani. Azt mondta, hogy tartsam melegen és figyeljem rendszeresen. Azt mondta, lehet beteg volt a hím macska. Ha életben addig amíg kinyílik a szeme, akkor onnan már nagy rá az esély, hogy túléli.
2016. márc. 31. 17:36
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha az allatorvos nem tudott mint mondani, akkor en is max tippelni tudok, de nem lehet mergezes?

(fereghajo, vagy bolhairto nem lett mostanaban adva az anyanak? Lehet, belekeveredett valami a tejbe, es az okozta.)

2016. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!