Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a macskámnak?

Mi lehet a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés

Tegnap este, és ma reggel se evett, este nem került elő azért, reggel meg nem volt étvágya, adtunk neki pedig. Reggel a pince bejárat előtt feküdt, és kinyitottuk az ajtót neki, mert enni nem akart, azóta bent fekszik egy kis párnán, mellé raktuk neki a talákáját.


Nagyon furán fekszik (hason), elvan nyúlva, mint ha gyenge lenne, és mindig a földet nézi, nem emeli fel a fejét. Furcsa ragacsos volt az arca, meg mint ha kicsit véres lett volna a szája, azt most töröltem le neki egy langyos vizes ronggyal, azt engedte, meg örült is neki, de egyébként simogatásra nyávog, meg furcsán "morog". Ha a fejét simogatom akkor nem mindig szól érte, de a háta közepénél felugrik és akkor nagyon morog, meg agresszívvá válik. Megnéztem nem látszódik rajta semmi sérülés, megtapogattam. A hasát nem tudom megnézni, mert nem engedi, előbb meg rám fújt amikor megpróbáltam megnézni.


Most inkább hagyom pihenni, de nem tudom mi tévő legyek.


Elég kis macska még, 6 hónapos kb. , ivartalanítva volt már, így eljárkálni max. a szomszéd házig megy( ahol viszont van 6 macska is), szerintem még sose búnyozott, lehet, hogy most este összekapott valamelyik macskával, csak alulmaradt? Ezért depressziós most kicsit, és a hátát simogatva meg fenyegetettséget érez?


Ha nincs külsőleg semmi baja, akkor mit csináljak vele, hogy kicsit jobban érezze magát? :)


Köszi előre is a segítséget!



2016. ápr. 3. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz, addig itasd fecskendőből.
2016. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos, lehet, hogy belső sérülése van.
2016. ápr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, nem egyértelmű, hogy állatorvoshoz kene vinni?
2016. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Eg dolog biztos, _nem_ "depreszios". Azert ilyen, mert faj valamije, hogy az attol van, hogy egy erosebb macska jol elagyabugyalta (valoszinutlen, 6 honapos, ivartalan macskat meg a durva kandurok sem vesznek "elveresre erdemesnek"), vagy valaki fejbevagta, vagy leesett valahonnan durvan, vagy elutotte egy kocsi... Lenyegtelen. Allatorvoshoz kene vinni, foleg, ha nem akar enni-inni.
2016. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet mérgezés, belső sérülés. A leírás alapján súlyosnak tűnik, sürgősen állatorvoshoz kell vinni, ha nem akarod, hogy elpusztuljon.

(Ügyelet van mindenfelé ilyenkor is.)

2016. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem depressziós.

Fájdalmai vannak azért agresszív.

Csak azért mert külsőleg nem láttál rajta semmit (de írtad, hogy vért is láttál...), attól még lehet súlyos belső sérülése.

Azonnal állatorvost kéne hívni hozzá, vagy bevinni egy rendelőbe, mert akár bele is halhat.

2016. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el orvoshoz, ha még reggel is élni fog. Nincs kifogás.


A szüleim macskája halt meg hasonló tüneteket produkálva, 1 napon belül, miután nem voltak hajlandóak elismerni, hogy állatorvos kéne neki.


Komolyan, itt volt az egész napod rá, és nem jutott eszedbe ügyeletre vinni?

2016. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma pont ez volt nálunk is.Kihívtuk a dokit,azt mondta patkánymérget evett.Kapott vagy 5 injekciót,de sajnos rá fél órára elpusztult.Későn találtuk meg.Pedig még éjszaka is körbejártam a kertet meg a pincét de nem jött elő.Ma reggel mire megtaláltuk már késő volt.
2016. ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elvittük orvoshoz a macskát, szerinte férges, úgyhogy kapott pár szurit, most idebent pihen, kicsit jobban néz már ki. Ha holnapra nem javul az állapota, akkor visszavisszük, egyébként meg diétázni, meg gyógyszerezni kell, de ha csak ennyivel megúszta, akkor már örülünk.


Egyébként én már reggel mondtam a szüleimnek, hogy vigyük el, csak nem akarták, így csak du. 2-3 körül jutott el oda, ők is belátták, hogy nagyobb baja van... Azért kérdeztem, hogy lehet-e rajta segíteni valamivel, hogy ha nem került volna dokihoz, jobban érezze magát valamennyivel.


Köszi a válaszokat, mindenki megkapja a zöld pacsit! :)

2016. ápr. 4. 00:10
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsók, nagyon sajnálom a cicátokat, ma már én is éreztem úgy hogy, lehet nem éri meg a reggelt a miénk... :/ Most már hálistennek biztosabb az állapota, de még mindig aggódok érte...
2016. ápr. 4. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!