Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gennyes szemű cicára házi...

Gennyes szemű cicára házi gyógymód?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen mindenki cicája kandúr, állatorvosra nincs pénzem, az egyik szeme begyulladt, zöldeskékes genny van rajta, házilag hogy lehet gyógyítani?

2016. ápr. 5. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, állatorvosnál lehet rá venni gyógyszert. Persze attól is függ, hogy mi okozza. Pl. lehet sérülés, fertőzés, macskanátha - nem mindegy.
2016. ápr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kamillázni is szokták, de a tiszta vízzel tuti nem ártasz neki ha tisztára törlöd, de bizony állatorvos fog kelleni! Ha nincs pénzed kérj, az állattartásba ez is beletartozik!
2016. ápr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Ilyenkor bánom, hogy nem lehet feljelenteni neten keresztül állatkínzokat.. Ha nincs pénzed miért tartasz macskát? Kérj kölcsön és vidd el orvoshoz...
2016. ápr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

szerintem a "mindenki cicája" azt jelenti, hogy kóbor,vagy valaki másé,de odajár enni,szóval nem kell egyből leugatni a kérdező fejét


csinálj képet, és mutasd meg az állatpatikában,hátha adnak rá valami kencét, az nem olyan drága

2016. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mosd meg langyos vízzel, hogy szegényt ne zavarja. Házi gyógymód nincs rá, mert sok minden okozhatja:vírus, baktérium, extrém esetben szaruhártya gyulladás. Mindre más-más kell. Az én cicámnál pl. harmadszorra sikerült a megfelelő szemcseppet eltalálni.
2016. ápr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
45%
Kamilla tea nagyon jó rá. Ne sok vízbe forrázd le, hagy legyen jó sűrű. Bemész gyógyszertárba és ott adnak kenőcsöt vagy szemcseppet. Általában ami az embereknek jó, jó az állatoknál is, csak az adagolás térhet el.
2016. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igaza van a 4-esnek, a "mindenki cicája" annyit jelent h nincs gazdája vagy legalábbis nem tudjuk h lenne, a bundája elég gondozatlan.

Egy társasház udvarára jár be, van h több napig nem jár arra. Lakásba nem engedhető mert rögtön mindent megjelöl.

A simogatást szereti, de nem tudom mennyire tűrné ha felvenné vki és egy macskaszállító dobozba akarná tenni.

A tanácsokat köszönöm, majd kipróbálom.

2016. ápr. 5. 18:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne.

Van egy szomszéd, aki egy ilyen öreg cicát gondoz, amikor hagyja. Egyszer már sikerült bevinni az orvoshoz, azt mondják, akkor kaptak valami kenőcsöt, de ahogy hazahozták, úgy elment, hogy hetekig nem látták. Biztos megijedt? De mikor visszajött, használták a kenőcsöt, használt is. de mostanában megint láttam szegényt, megint olyan a szeme. Kaját is elfogad, nyávog, remélem, nem a tatának van baja.

2016. ápr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!