Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet megduzzadva a...

Mitől lehet megduzzadva a macskám lába?

Figyelt kérdés

10 hónapos kandúrról van szó. Az egész úgy kezdődött, hogy eltűnt 4-5 napra majd mikor megjött, kicsit sántított a jobb hátsó lábára, de mást nem vettem észre pedig néztem, másnap már kicsit be volt dagadva, de mondom utődéstől simán lehet ilyen... meg már jobban rá is lépett, sőt 3 napon ugrált is vele bogarak után :) de ezután a 4. és 5. napon már jóval nagyobb lett a duzzanat és fájt is neki meg rálépni sem lép csak minimálisan és ebből kifolyólag megfontolja, hogy egyáltalán mennyen-e valamerre...

Most van a 6. Nap és volt állatorvosnál és bár én nem tudtam elmenni, hanem tesómék vitték el, ahol kapott antibiotikumot, leborotválták ott a szőrét majd bekenték + kapott lázcsillapítót meg injekciót (lehet ez volt az antibiotikum?)

Itthonra gyógyszert és kenőcsöt kapott...

Az állatorvos szerint megharaphatták, de tesómék nem mondták, hogy látni lehetne a nyomát, meg ugye eddig én sem láttam, viszont ma meg nem láttam mert 9 után értem haza és akkor nem volt itthon...

A törés vagy kibicsaklás kizárható ugye? Magyarul akkor egyáltalán nem tudná használni, nem? Főleg nem ugrani vele, ahogy 2. nap tette...



2016. ápr. 12. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg harapás vagy karmolás, ami elfertőződött és megtelt gennyel, váladékkal.
2016. ápr. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt még mondta, hogy megtelt gennyel és arra van a krém, hogy ez megszűnjön, kijöjjön... de akkor a törést ki lehet zárni? (Kár, hogy nem én voltam ott, akkor megkérdeztem volna, de jó hírben lévő állatorvos így csak nem végzett felületes vizsgálatot, bár röntgent nem csinált... lehet hogy egyértelmű volt ezértn nem... csak aggódok, hogy nehogy maradandó elváltozás legyen pl. egy törött csonttól... :/
2016. ápr. 13. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha hozzáértő az orvos, akkor a törést ki tudja zárni ránézésre, tapogatásra is, főleg a nagyobbakat. Olyan kisebb törés előfordulhat, amitől tud mozogni, de azzal általában nem is tudnak mit csinálni, magától összeforr. Pl. az embernek ha eltörik a lábujja, attól még tud menni és azt nem is szokták mindig begipszelni.
2016. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, hát a térd résznél van a duzzanat...
2016. ápr. 14. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!