Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék egy macskát, több is ide szokott már hozzánk hosszabb rövidebb időre. Ezeket gondoztam rendesen, de egy idő után, általában télen eltűntek. Most a szomszéd macskája vemhes, méghozzá az egyik védencemtől:)

Kinti cica lenne, csak attól félek, ha megengedik is, nem vinné vissza az anyja? Jóban van velem, ha a szomszédok elmennek nyaralni én vigyázok rá. Ugye eddig is voltak "saját" cicáim, de egy tényleg sajátot szeretnék végre. A legfőbb érv a macska ellen hogy össze szarja a kertet:( alomra lehet szoktatni egy kinti macsekot?



2016. ápr. 13. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Az alom csak benti cicáknak jó. Kívülre is letehetsz egy fedett alomtálcát, de semmi garancia nincs rá, hogy azt fogja használni.

Egy macska nagy felelősség, ezekkel tisztában vagy? Etetni kell, orvosnál beadatni neki az oltásokat, féreghajtás is nagyon fontos egy kinti cicánál. Ivartalanítás, nőstény esetén azért, hogy ne árasszanak el titeket a kismacskák, kandúrnál, hogy ne jelölgessen, ne kóboroljon el, és ne verekedjen más macskákkal, és ne gyarapítsa a kóbor cicák számát amikor párosodik a környékbeli nőstényekkel.

Mindenképp kell egy szállítóbox is, amiben ivartalanításkor illetve esetleges betegség esetén el tudjátok vinni az orvoshoz.

kinti cicáknál még fontos az élősködők elleni védelem, nyakörv vagy cseppek formájában.

Ha megmondod az szüleidnek, hogy ezeket mind finanszíroznád a zsebpénzedből, akkor talán belemennek. Viszont csak akkor legyen cicátok, ha a fent leírtakat biztosítani tudod neki.

2016. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi

Ezekkel nem lenne gond, a többsége a cuccoknak már most is megvan.

2016. ápr. 13. 16:57
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Nekünk kinti cicánk van, és pici korában be voltak zárva a pincébe ( mert azon van a macskaablak) 1-2 hétre, ugyanis a kutya az emberhez, a macska a helyhez kötődik. Ott a pincébe volt nekik alom. Először volt, hogy mellé kakiltak, de aztán rendesen használták. Egyébként a macska mindig földbe ürít, és bekaparja. A veteményest esetleg kikaparhatja, de ha okos a cica rá lehet szoktatni, hogy ne kaparja ki.

Én is sokat könyörögtem, mire végre 8 évesen kaptam 2 kiscicát.

2016. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szomszédból hozni kiscicát semmiképp nem jó ötlet, mert valószínű hogy visszajárkálna és akkor megint csak nem "saját" cica lenne... Egyébként ajánlom az ivartalanítást a szomszédoknak!
2016. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Összeszarja a kertet? Megoldás: tartsátok bent, a macska is jobban jár, a kertnek sem lesz baja, a macska nem kóborol el, nem tűnik el, nem lesz baja. Nekem 4 macskám van bent, semmi gond nincs velük. Kóbor macskák voltak, úgy lettek befogadva. Nem tartanám kint őket, veszélyes, elütik, megmérgezik, bántják emberek/kutyák/egyebek. Jobb is nekik bent.
2016. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dóri1120 ***** válasza:
Az én cicám alapból elásta az ürülékét ( gondolom az anyja tanította meg neki) olyan cukin temeti be a régi homokozóba pl. :) Amikor még voltak kiscicái megtanította nekik is.Szerintem se jó ötlet a szomszédból hozni a kölyköket mert az anyja mindig visszavinné vagy a kiscica menne vissza. Találhatsz sok olyan anyát aki alapból alomra van szoktatva és úgy nem kéne megtanítanod a kölyköket.
2016. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dóri1120 ***** válasza:
Ja bocsi amikor már nagy akkor inkább a kiscica menne vissza mert az anya macska egy idő után elkergeti a kölyköket (megértem mert hamar leszívják általában, főleg ha sok kölyök van ezért kellett ivartalanítani cukik voltak meg minden de annyira tönkretették egészségügyileg , hogy inkább az ivartalanítást választottuk és nem bántuk meg bár nagyon szép a macskám és gyönyörű aranyos kiscicák születtek de ha nem ivartalanítjuk nem biztos , hogy hosszú élete lett volna és nem éri meg hidd el , hogy a szeretett drága cicád meghaljon... :D )
2016. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy cicát nem annyira nehéz alomra szoktatni. Ha látod, hogy valahol kapar, fogd meg és rakd bele az alomtálcába.

Az én cicáim ( mint már írtam ) 1-2 hétig a pincében voltak, szóval ott még könnyebb volt megtanítani. 1-2 szer belerakod és lehet, hogy megtanulja!

2016. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most egy rokonnál vannak kiscicák szóval tőle is hozhatnánk.:)
2016. máj. 6. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!