Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tudnék (aránylag olcsón)...

Macdln kérdése:

Hol tudnék (aránylag olcsón) beszerezni cicabútorokhoz (szizál) kötelet?

Figyelt kérdés

Már nézegettem webáruházakban, de nagyon drágák. :$

Elég sok kéne, mert több cicabútor is fog készülni. Az én három cicámnak + a húgaim cicáinak is.

Egy kisebb, nem emeletes bútorhoz is kell néhány jó néhány méter..mi meg egy emeleteset és két "egyszintes"-et tervezünk nekik. A többi anyagot már tudom, hogy honnan fogjuk venni, néhány már meg is van.

Én ebben a két cicás áruházban találtam :

petnet : 300 ft / 1 méter

fressnapf : 3800 ft / 38 méter, azaz 100 ft / 1 méter

De még így sem túl jó az ár :/

Meg nekünk kb. ennek az ötszöröse kell majd. Az majdnem 20000 ft. Ennek a feléből már megvan az összes bútornak a fa anyaga... Szóval jó lenne ha találnék olcsóbban egy kicsit.

Ha valaki már készített otthon bútort és vannak ötletei, hogy honnan rendelhetnék/hol vehetnék, megköszönném ha leírná. :)

Köszi, hogy elolvastad. :)



2016. ápr. 14. 03:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A kender picit olcsóbb


[link]


Itt van 4 mm-es kender 90 ft-ért, és szintén 4-es szintetikus kender 80 ft-ért.

De ha megelégszel vékonyabb 3 mm-es kender spárgával, az jóval olcsóbb. Csak nem annyira tartós. Viszont jóval olcsóbb cserélni is, mivel kb 16 ft-ra jön ki métere.


[link]


Vagy ez van még talán ez lenne a legjobb, egy 6 mm, elég tartós, 70 ft ért.

2016. ápr. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
...amúgy ha valaminek a körbetekerésére kell, én egészen biztos, hogy csak egy sima, jó vastag (3 mm) kötözőspárgát használnék.
2016. ápr. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 2. linken lévő nagyon nem alkalmas. Mi is alászaladtunk az olcsóságnak. Kb. 2 év alatt a 2 macska szétkaparta, szó szerint szétszakították, mivel mindig ugyanabban a magasságban körmöltek. Arról nem is beszélve, hogy naponta kellett söpörni a körmölő alatt, tele volt szeméttel. Inkább szánj rá többet, de akkor sok évig nem lesz problémád.
2016. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Elsősorban a tartósság a fontos. Az egy "plusz pont", ha még normális áron is van.

Vettünk már több kaparófát is, de mindegyik néhány hónapon belül "elromlott" :D

Az összes trixie kaparófa egy nagy fo*s. Gyenge kartonból vannak, a szizál (ha egyáltalán az) kb. egy hónap után felmondta a szolgálatot.

Már rég tervezem, hogy csinálok nekik, most eljött az ideje.

Összesen 5 cicának lesznek a bútorok. 4 még kölyök, egy felnőtt.

A kölykök közül kettő elég nagytestű lesz, egyik már most több, mint 5 kg.

És ők ketten használták a legtöbbet az előző kaparófákat, a fekhely és a kaparó részt is, szóval minden szempontból fontos a tartósság.

2016. ápr. 14. 21:38
 5/5 Lilalili válasza:
Én kertészáruházban vettem olyan kötelet, 300Ft-volt métere.
2016. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!