Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?

Princessa4 kérdése:

Mi baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés
Jártam állatorvosnál és mondtam hogy van egy 2 éves fiú cicám aki nem evett és nagyon lesoványodott ezért kapott gilisztatablettát. Azóta eltelt 3 hét a macska úgyahogy már eszik, bár nem sokat de még mindig sovány. Az állatorvos azt mondta hogy nem lehet minden macska kövér és hogy ez normális. De ma már kissé csipás volt és csorgott az orra illetve nehezen rágja meg az ételt. Nincs lehetőségem elvinni állatorvoshoz, nem tudja valaki, hogy mi baja lehet és mit csinálhatok , hogy helyre jöjjön?

2016. ápr. 17. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
De van lehetőséged elvinni, fogod és viszed. A másik lehetőséged hogy felhívod az állatorvost és házhoz megy. A harmadik lehetőség hogy megkéred a szomszédot/ismerőst/barátot/bárkit a környéken hogy vigye el helyetted. Annyi lehetőség van. A macska nyilván beteg és meg kéne vizsgálni és kezelni kell. Ez otthon nem fog menni.
2016. ápr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Be van-e oltva macskanátha ellen?
2016. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy üveg húsos bébiételt és vízzel higítva pár napig fecskendővel etetsd. Hátha visszajön az életkedve.
2016. ápr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Bébiétel ne adj neki, mert tartalmazhat vörös- és fokhagyma port, ami mérgező a cicáknak. Oké, amelyik bébiételben van, azon feltüntetik, de inkább tonhalat adj neki mert annak erős az illata és ha náthás akkor is érzi az ízét, hajlandó lesz enni.
2016. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 18:13

A macskák nem lesznek úgy náthásak, mint az emberek. Amelyik macskának náthás tünetei vannak, az a macskanáthát elkapta. Azt pedig csak orvosi kezeléssel, gyógyszerekkel lehet rendbe hozni.

2016. ápr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Utolsó nem értem, hogy ezt miért írtad, tudom nagyon jól hogyan kell kezelni, 6 éve van macskám. Csupán saját tapasztalatból írtam, hogy ilyenkor az erősebb illatú ételeket jobban eszik.
2016. ápr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fogprobléma is lehet és bármi más...

Hozzáértő, lelkiismeretes állatorvos kellene...

2016. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vidd el a cicát is, ne csak mesélj róla. A "nincs lehetőségem" azt jelenti, hogy nem tudod kifizetni a kezelését? Itt hiába kérdezősködsz, látatlanban csak mindenféle ilyen-olyan tanácsot kapsz, de végül lehet hogy meghal a cica gyógyszer nélkül.
2016. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A csipásság és orrfolyás macskanáthára utalhat, ami súlyos betegség a cicáknál. Nem olyan, mint embereknél a nátha. Nem gyógyul magától, vakságot és halált okozhat.

A nehéz rágás pedig fogfájásra, gyulladt fogra, ínygyulladásra utal.

Mindkettőt csak állatorvos tudja kezelni, gyógyítani. Meg kellene találnod a módját, hogy elvidd. Felelős vagy az egészségéért, életéért. Ha nincs elég pénzed, kérj részletfizetést, vagy kérj kölcsön.


Sajnos ezek egyike sem oldható meg házilagos gyógymóddal.


Féreghajtót negyedévente kell neki adni amúgy is. Évente oltásokat. Macskanátha elleni is van, ha meggyógyult, érdemes azt is beadatni neki.

2016. ápr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!