Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El kellett altatnunk a menthet...

Luczian kérdése:

El kellett altatnunk a menthetetlen kedvenc cicámat, Bocit. Félre tettem a keféből kimentett szőrszálait. Tehát van tőle DNS-em. Hogy tudom klónoztatni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 17. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
jelenleg még sehogy.. és annyi pénzed sem lenne rá..
2016. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2016. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
őrizd meg a szőrszálakat, talán majd valamikor a jövőben klónoztatni tudod (de nem valószínű)
2016. ápr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Aranyos vagy!! Gyászold meg a cicát, sírd ki magad miatta, gyújts gyertyát. Elfelejtened nem kell.

Nem tudod klónoztatni.

Keress egy cicát, nem pótcicát, hanem egy RÁD várót egy menhelyről és tedd boldog cicává azzal, hogy veled lehet mostantól.

2016. ápr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem a cicád miatt, de ennek a klónozásnak szerintem nem lenne értelme.


Van ugyan egy dél-koreai cég, ami ezzel foglalkozik, de százezer dollárba kerül, 30% a siker esélye és náluk szőrszálból jelenleg nem lehetséges, csak a közvetlenül a halál után eltávolított szövetekből (bár ahogy halad a tudomány, valszeg lesz ez még olcsóbb, sikeresebb és más DNS-mintából végrehajtható is -- jelenleg is kísérleteznek kihalt őslényekkel, pl. mamuttal).


De szerintem ennek a klónozás dolognak csak akkor van értelme, ha valakit a tudományos érdeklődés hajt, téged meg nyilvánvalóan az érzelmek (tudományos szempontból egy ma is létező, elterjedt állatfaj egyik egyedének klónozása már nem akkora szenzáció). Érzelmi szempontból viszont nincs értelme, mert ha klónoznák is, az nem ugyanez az állat lenne. Őt nem a fajtája vagy a színe vagy a neme miatt szeretted, hanem az átélt közös élmények miatt. Ha klónoznák is, pont ezek vesznének el. Inkább gyászold meg, őrizd meg az emlékét, és ha készen állsz rá, nyújts otthont egy újabb árva cicának, akit önmagáért szeretsz.

2016. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT.

Boci is kitett macska volt eredetileg.

A kijárós, műhelymacskám.

Rajta kívül még 3+1 utcáról befogadott macskánk van.

Nem szenvedünk macskahiányban.

Megviselt, hogy a Bocit képtelenek voltunk megmenteni.

Három hétig küzdöttünk az életéért. Ez van.

Még egyszer, köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 21. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!