Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves lány cicánk, szeretném ivartalanítani, de mellette van egy két és fél évesem, aki néhanapján, ritkán kicsit csúnyán fogja meg.. Hiába figyelünk, van amikor elkerülhetetlen hogy így fogja meg a cicát. Arra gondoltam, hogy addig míg a kisfiam is jobban megértené, hogy a cicához másképpen viszonyulunk, fogamzásgátlót adnék neki. Beszéltem állatorvossal aki azt mondta, hogy hosszabb ideig ne adjak neki, maximum másfél évig. De ez már elég lenne arra hogy a gyerek a műtétig "beérjen". Mert azért csak egy hasi műtét a cicának, nem kéne szerintem akkor hogy a gyerek is akaratlanul, de bántsa. Félnék most hogy felszakadnak a varratok, vagy valami. Jó ötlet ez így?

2016. ápr. 18. 12:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Én nem várnék, 2,5 éves gyereknek sok mindent meg lehet tanítani, ezt is. Csak oda kell rá figyelni egy kicsit.
2016. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egy hétig ne lehetne elkülöníteni őket két külön szobába akár. Ha bejön az egyik, kimegy onnan a másik. De ha figyelsz, szerintem meg is lehet tiltani a gyereknek, hogy hozzányúljon.
2016. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Ha kistestvére lenne, az ő műtétjét is eltolnád, mert a nagy ész nélkül nekiesik az élőlényeknek?
2016. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nalunk a egy eves is megertette a "most beteg a cica, hagyni kell" kerest.

Szoval, ne aggodj, ha szolsz neki, hogy most ovatosabban, akkor nem lesz gond.

2016. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A többiekkel vagyok, egy ekkora gyereknek már értenie kell a szóból, talán itt az ideje, hogy e téren megneveljétek. Nem maradhat így, hogy bántja az állatokat, de majd tuti kinövi. Nem mindenki növi ki.
2016. ápr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Na most álljatok le! Nem tudom honnan vettétek, hogy ész nélkül bántja! Leírtam magyar betűkkel!! NÉHA!!!!! NAGYON RITKÁN!! És az sem bántás, csak ahogy ölelgeti kézben, akkor a hasát kicsit erősebben fogja! Mert mondjuk szereti a cicát, ahogy énis! Csak ő belefeledkezik a szeretetbe nagy ritkán! Nem dobálja, kínozza, meg nyúzza!! Nem is értem, minek van az idézőjel.... Így is padlón vagyok hogy a cicával mit csináljak hogy neki is jó legyen. Felmerült egy probléma, megmerlek kérdezni titeket erre jól lealáztok? Egy normális választ olvastam! Egyből támadni kell? Hát szégyelljétek magatokat!!
2016. ápr. 18. 15:33
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem szégyellem magam, nem támadtam, de szerintem meg kell nevelni egy gyereket, aki bántja a cicát. Tartom továbbra is...
2016. ápr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én megműttetném, és 2 hétig jobban odafigyelnék rá.

El tudod mondani gondolom a kicsidnek, hogy most sebes a cica hasa, fáj neki, ezért nem szabad ölelgetni, míg meg nem gyógyul.

2016. ápr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De nem bántja !! Eztnem lehet felfogni??
2016. ápr. 18. 17:25
 10/18 anonim ***** válasza:
Egy két és fél évesnek csak el tudod mondani, hogy most nem emelheti fel. Megérti az. Látja a kötést is a hasán. Konkrétan nem szabad neki megengedned, hogy macskázzon. Megmondani neki, hogy csak a fejét simogathatja, azt is ha te ott vagy. Én nem hiszem el, hogy nem érti meg. Kivéve, ha nem egy átlagos gyerek. De ezt nem írtad, szóval nem hiszem.
2016. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!