Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy neveljem meg a macskám?

Hogy neveljem meg a macskám?

Figyelt kérdés

Mindig megtámad, ha valami nem úgy alakul, ahogy ő akarja...

Kb. 1 éves ivartalan, lakásban tartott kandúr.



2016. ápr. 19. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Vízipisztoly . Nálunk mindenre bevált.
2016. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Verd.
2016. ápr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Vízipisztolyt használok most is, néha beválik, néha nem.


#2: Hogy lehet ilyet írni? Ez butaság, ilyet sosem csinálnék!

2016. ápr. 19. 11:14
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Itt egy recept,nálam bevált :)


[link]

2016. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy hasonló, nőstény. Utcáról mentettként hoztam, felnőttként. Ha nem tetszett neki valami, orvul odajött és ráharapott a lábfejünkre. Nem volt fájdalmas, csak időnként majdnem orraálltam, mert nem akartam rátaposni. Úgy sikerült leszoktatni róla, hogy mikor támadott, megfogtam a nyakán a bőrt és két ujjal a szájára koppintottam, szigorúan rászólva, hogy nem szabad. Eleinte próbálkozott a kézre támadással is, de pár hét alatt megtanulta a rendet. Attól kezdve csak "szimbolikusan" harapott, nyitogatta a száját, mintha....
2016. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig egy kicsit a 2. valaszolonak is igaza van.

(kicsit)

Ha nagyon eldurvul a macsek, akkor semmi baja nem lesz attol, hogy szepen "oszecsomagolod" (tehat, leszoritod a foldre, finoman (de ugy, hogy azert erezze) megrangatod, ilyesmik. Ahogy a macskak egymassal szemben is jelzik, hogy "azert nezd mar meg, hany kilo vagy..."

Nem fogja azt hinni, hogy nem szereted, csak eljut a tudataig, hogy nem o az erosebb.

(Fontos: ne usd, hanem arra torekedj, hogy mozgaskeptelenne tedd lefogassal, ebbol ert, a csapkodastol csak megijed. Raadasul, attol semmi baja nem lesz, ha lefogod, leszoritod a foldre (azert kesztyut huzz, komolyan).)

2016. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A miénk hátba támadott, csak úgy..alantas "kis" dög :D. Nekünk úgy van, hogy hol kint, hol bent van, mostanság kint, mert nincs ivartalanítva. Amikor viszont bent volt és támadott, megszidtuk szóban és kiraktuk a házból. (Télen jobban tanulnak belőle. Persze legyen kint is védett hely) Mondjuk én még mindig hadilábon állok vele, engem nem is csipáz, én megkergetem, az meg azt hiszi, hogy ha sötétben neki megy mindennek, akkor megijedek tőle, de nem jött össze neki :D
2016. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!