Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kóbor cicát...

Találtam egy kóbor cicát mikortól az enyém törvényesen?

Figyelt kérdés
Lassan 1 hónapja van nálam, a gazdája jelentkezett érte, de van -e valami törvény ami előirja mennyi idő után törvényesen is enyém az állat?
2016. ápr. 22. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Elvileg 2 hétig vagy köteles keresni az eredeti gazdáját.
2016. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha a gazdája jelentkezett érte miért nem adod vissza?
2016. ápr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha jelentkezett érte a gazdája, tehát igényt tart a cicájára és nem mond le a tulajdonjogáról a te javadra, akkor semmikortól sem lesz a tiéd törvényesen.


De nem is értem, ha jelentkezik érte a tulaj, miért nem adod vissza neki? Elvégre az övé a cica, nem pedig a tiéd. Ha annak ellenére sem adod vissza neki, hogy ő jelentkezett a saját cicájáért, abban az esetben bűncselekményt (szó szerint lopást) követsz el, hiszen eltulajdonítasz tőle valamit! Vigyázz, nehogy a végén te legyél feljelentve...!

2016. ápr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Tehát ha jól értem, találtál egy cicát, akiért jelentkezett az eredeti gazdája, de te direkt nem adtad neki vissza, mert arra játszol, hogy magadnál tartsd a macskát addig, amíg törvény szerint a tiéd nem lesz?


Ilyen nincs. Ha jelentkezik érte a tulaj és te nem adod neki vissza, akkor gyakorlatilag meglopod.

2016. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Nincs ilyen törvény, ami előírná, hogy egy bizonyos idő után a tiéd lehet az állat.

Törvény szerint mindig azé, aki a tulajdonjogát igazolni tudja.

2016. ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudja igazolni, hogy az övé az állat csak jelentkezik érte, de szerintünk csak azért mert tetszik neki (a kislányának). Mi találtuk és hirdetjük, keressük a gazdáját. Amúgy már beszéltem állatvédő szervezettel és 2 hét után ha nem jelentkezik a gazda akkor azé aki találta törvényesen.
2016. ápr. 22. 11:24
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Hogy te mekkora görény vagy! Már bocsánat a görényektől!

Hirdeted, hogy keresed a gazdáját, mikor meg jelentkezik valaki, hogy az ő kislánya nagyon várja haza, akkor mégsem adod oda.


Azért ehhez pofa kell!

Főleg akkor, ha egyébként egy értékes fajtiszta macskáról van szó, ilyen esetben biztosan rendőrségi ügyet csinálnék a jogos tulajdonos helyében.


Az állatvédők is elmehetnek a bús bánatos pi.csába, ha nem jut eszébe senkinek, hogy rengeteg kis és nagycica vár gazdira (tavasszal van a főszezon), és ha ennyire akarsz macskát, akkor fogadj egyet örökbe.


Mintha ez az egy gazdátlan cica lenne az egész világon... komolyan nem kapok szikrát...

2016. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem fajtiszta cica. Sima normál házi cica. És édes istenem milyen jó hogy nem adtam nekik oda, akik nem tudták igazolni. 15 perce vitte el az eredeti gazdája, tőlünk több mint, mint 10 kilométerre élnek a városban és ilyen messze elkóborolt. Kandúr, gondolom tüzelés lehetett. Megmutatta a telefonjában levő képeket a cicáról és így boldogan és nyugodtan vissza tudtam adni. Az utolsó, görényező kommentelőnek és itélkezőnek meg azt üzenném, hogy legyen ez neki egy tanulópénz, és azt kivánom neki, hogy legyen szebb napja mint a mai. Sosem adunk úgy át talált állatot valakinek, hogy persze a tied vigyed. Igazolnia kell valahogy valóban az övé az állat , főleg akkor ha fajtatisztáról beszélünk! Minden jó ha a vége jó :)
2016. ápr. 22. 12:36
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Épp most akartam írni, hogy valahogyan csak igazolni tudja a valódi tulajdonos. Szerintem nincs olyan cicagazdi, akinek nincs kisezer fotója a kedvencről.
2016. ápr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljesen biztos, hogy nem lesz 2 het utan semmilyen allat a tied, ha a gazdaja addig nem jelentkezett. Ez ordas hulyeseg, az a allatvedo szervezet, ami ilyet allit, menjen krumplit kapalni.

Minimum 3 honap, vagy inkabb egy ev, mire a rendesen kezelt "talalt targy" a tulajdonodba kerul.


Ugyanakkor, ha valaki nem tudja bizonyitani (valahogy) hogy az ove, akkor az nem az ove. Kesz, pont.

2016. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!