Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csontsovány macska. Ez normális?

Csontsovány macska. Ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves lány macskám és pár hónapja nem eszik rendesen. Régebben száraz tápot adtunk neki, de kb. féléve elkezdtük adni neki a konzervet, kb másfél hónapja meg már csak alutasakosat veszünk neki, de semmi se jó neki.. Most pl friskies márkájút kapott, de csak a szószt nyalogatja le, a húst már nem eszi meg..mikor elakartuk vinni állatorvoshoz akkor mégis elkezdett enni, de csak addig tartott..de be van esve a hasa, a háta is kb 4 centis lett,alig van rajta hús..szerintem kevesebbet nyom mint egy kiló kenyér. Sokat lustálkodik és szegénykém úgy néz ki hogy meddő, mert három éves, többször volt fiú cicával de sose lett terhes. Szerintetek mi lehet a baj? Nektek volt már így a cicátok? ( Volt egy 6 éves cicám is, aki ennek a cicusnak a nagyija :D de ő januárban eltűnt, azóta sem került elő..míg nem tűnt el,addig etetésnél mindig egy tányérba adtam nekik,és a kisebbik el ette a nagytól a kaját..nagyon harámolt, majdnem megfulladt szegény..mióta viszont eltűnt a nagy cicám, azóta nem nagyon eszik,..ez is közrejátszik? mert már lassan 4 hónapja ennek)

2016. ápr. 23. 12:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván beteg. Ha sose lett vemhes, lehet méhgyulladás, vagy bármi. De férges is lehet. Vidd orvoshoz, nem tudom miért nem ez az alap, ha te is látod hogy alig él.
2016. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Féreghajtás van rendesen, 3 havonta? Amúgy valami jobb minőségű tápot is adhatnál neki, a friskies nem az. Pl brit prémium, acana, taste of the wild
2016. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
Ja igen, elsőnek igaza van, először vidd dokihoz. Örüljön neki, hogy nem lett vemhes, inkább ivartalanítani kellene.
2016. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Jogos.. De egy próbát megér.
2016. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti...olvass rendesen..Nem nézem elhogy ilyen állapotban van a macskám..viszont nem elesett nem látszik hogy bármi baja lenne és már máskor is volt ilyen..és ponthogy azt írtam hogy meddő, egyszer sem volt még terhes..miről beszélsz hogy vég nélkül ellenek nálunK????
2016. ápr. 23. 13:08
 6/20 A kérdező kommentje:
Aki normális választ írt annak köszönöm.
2016. ápr. 23. 13:09
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Kedves Kérdező! Miért, milyen intézkedéseket tettél a gyógyulása érdekében? És Te mondtad, hogy a nagyanyja is veletek lakott, tehát ő is szült egy csomó macskát, akinek a kölyke is szült egy csomó macskát, akinek az egyike a jelen macska. Feltételezem a három generációban a testvérek is hasonlóképp cselekednek, tehát z már igencsak vég nélküli szaporodásnak számít!
2016. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem nézed el, akkor vidd orvoshoz. A leírásból nagyon is az derült ki, hogy elnézed, hiszen nem pár napja tart az állapot, hanem hónapok óta. És ha tudna vemhesülni, akkor valószínűleg ellene is, ugyanis ivartalalnítva nincs.
2016. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ne nevetess. Én tudom, vagy te tudod?Képzeld el, hogy általában 2 kölyköt fialtak a cicáim és mindet elajándékoztam..És különben is..minden macska fial egy évben többször is. Mégis mi baj van ezzel? nincs mindenkinek pénze ivartalanítani.
2016. ápr. 23. 13:13
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
Arról nem is beszélve, hogy mennyivel olcsóbb az ivartalanítást egyszer kifizetni, mint éveken keresztül évi 2 álom kismacskát felnevelni. De nem számít...
2016. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!