Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a probléma a macskák...

Mi a probléma a macskák szaporításával?

Figyelt kérdés
Most 11 db cicám van, ebből 6 vemhes, szeretem a macskáimat és egyáltalán nem teher ennyi cica! Sok almom volt már, hobbiból szaporitom őket, a kicsikből a legaranyosabbat általában megtartom, a többit elajándékozom, vagy elköltöznek maguktól!  De mostanaban kaptam pár nem kívanatos megjegyzést, hogy ivartalanítsak stb. De en megmondtam, hogy nem csonkitok állatot! Joguk van nekik is a családalapitashoz!
2016. ápr. 24. 01:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy bár vannak olyan helyek ahol agyonütik a nemkívánt állatokat, de van ahol kirakják őket. Onnan, ha nagyon nagy szerencséjük van, egy gazdához aki megtalálja őket, vagy egy menhelyre kerülnek. Esetleg még jobb esetek közé tartozik ha a városba portyáznak kajáért, de az se tartozik már a legjobb kategóriába. Innentől meg már csak rosszabb lehet a sorsuk. Valami széttépi vagy elüti őket.


Azzal, hogy szaporítod a cicákat csak azt éred el, hogy az emberek ahelyett hogy befogadnának menhelyről vagy utcáról egy cicát, akiknek nincsen helye, vagy megmentenének valahonnan máshonnan egyet, csak elveszed az esélyt a bajba jutott cicákon, mert inkább a te macskáidat válasszák. De ha ivartalanítanád őket, akkor nekik több esélyük lenne arra, hogy gazdira leljenek.


Most van 6 vemhes macskád. Abból, ha feltételezzük fel, mindegyik 3 macskát kölykedzik, az 18 kiscica. Az rengeteg. Ahelyett, hogy az adott emberek 18 kidobott kiscicát mentenének meg, a te túlszaporodott almodat viszik, ami ráadásul nagy eséllyel már beltenyészettől gazdag, ha mindig megtartasz párat.


Ha annyira szaporítani akarsz legalább csak egyetlen egyet hagyj ivartalanítás nélkül. Az se tökéletes megoldás, de 6 alom egyszerre rengeteg.

2016. ápr. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy te ezt tényleg nem gondolod problémának...
2016. ápr. 24. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmennek? Kóborolnak betegek lesznek lehet éheznek szenvednek. Ha szeretnéd nem ezt tennéd! Csak segíted azt hogy több olyan állat legyen amik gazdátlanok. Am meg kamu a kérdésed, direkt provokálod a leugatásos kommenteket. Ha nem kamu akkor szimplán hülye vagy!
2016. ápr. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

és ugyananakkora figyelmet tudsz fordítani minden macskára? mindegyiket van pénzed oltatni, féregteleníteni rendszeresen? minőségi kaját esznek?

szerintem sokkal okosabb megoldás tartani 1-2 macskát, de velük rendesen foglalkozni, megadni nekik mindent mind egészségügyileg, mind szeretetileg.

11 cicával nem tudsz annyira foglalkozni szerintem. ráadásul ha most 6 vemhes , akkor lesznek vagy 25-en.. azok közül újabb nőstények, akik már jövőre fialni fognak. ez óriási szám.

te is írod,hogy maguktól elköltöznek. hát baromi jó gazda lehetsz akkor. gondolom van pár szomszéd akik etetik még a cicákat és inkább hozzájuk átszoknak.(mamámék is raknak ki mindig macska kaját, pedig nincs is cicájuk. de van egy szomszédjuk akinek szintén kb annyi macskája van mint neked, és azok szoknak át hozzájuk, mert több törődést kapnak, mint otthon. szóval erre én nem lennék büszke)

te is jobban járnál, ha ivartalanítanád őket(nem csak a nőstényeket). és ha úgy gondolod, akkor tartsd meg a 11-et. bár szerintem ez rengeteg. de újabb almokat szerintem ne vállalj. rengeteg kidobott cica van a menhelyeken is, meg sok felesleges szaporulat. nagyon sok macskának 1-2 év az átlagéletkora, ezt is gazda nélkül tölti. ez elég szar, nem ezt érdemlik, pedig te is hozzájárulsz ehhez.

nekem 2 cicám van, lassan 10 évesek. nemrég befogadtunk egy harmadikat. úgyhogy hárman vannak. imádom őket és az összes macskát, de nem gyűjtöm őket, mert az senkinek sem jó

amúgy arról még nem is írtam semmit, hogy egy nősténynek nem buli annyira,hogy évente 2x fialhat, meg nevelgetheti a kicsiket. megviseli a szervezetét. az ivaros kandúrok meg meg vannak veszve amikor tüzelnek a nőstények, akár az úttesten is átszaladnak, nem törődve azzal,hogy jön -e kocsi. nagyon veszélyes szerintem ivarosan hagyni őket.

én mindet ivartalanítanám a helyedben. és gondold át,hogyha a környezeted is ezt mondja, meg itt is kb mindenki ezt fogja, akkor még mindig a többiek a hülyék? 1 vélemény sok ellen..

2016. ápr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5# vagyok. azt még le szerettem volna írni, hogy ez faluhelyen gyakori, én nem hiszem,hogy kamu, tényleg rengeteg ilyen ember van, mint a kérdező.

és ahogy én láttam, egy kis száraz kenyérhéjat kidobnak kajaként, esetleg néha öntenek rá egy kis maradék levest. és ennyi. ha valaki látott már ilyen gazdit, akinek ennyi cicája van(falun) akkor tudja, hogy a macskái általában csont soványak, csúnya, rendezetlen bundával, esetleg csipás szemmel. mindennek kinéznek, csak egészségesnek nem.

úgyhogy tényleg nagyon remélem,hogy neked legalább a táplálás rendben van.

2016. ápr. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tuti, hogy kamu a kérdés, ennyire nem lehet hülye valaki. "Joguk van nekik is a családalapításhoz"


Nos, a macska háziállat. Az ember tartozik érte felelősséggel, ezért nem hagyja normális, felelős gazda ész nélkül szaporodni.

Normális ember a macskáit 3 havonta féregteleníti, bolha, kullancs ellen kezeli, beoltatja a fertőző macskabetegségek ellen, és ha beteg, állatorvossal kezelteti. Te ezeket mind megteszed, az összes cicádnál? Mert ez egy kisebb vagyon.

És mi van azokkal, akik "elköltöznek maguktól"? Kóbor, éhező állatok lesznek, akik vagy autó alatt végzik, vagy idejekorán belehalnak valami betegségbe.


Plusz, minden újabb megszülető cica a már meglévő, élő, kóbor, vagy menhelyen, sintértelepen szenvedő cicáktól veszi el az esélyt, hogy gazdájuk legyen. Rettenetesen túl vannak szaporodva, betegek, szenvednek. Az ilyen felfogású emberek miatt, mint te.


A macska pedig nem akar családot alapítani, ezek csak ösztönök. A nőstény macskának kifejezetten fájdalmas a párzás is, nem élvezet. A fialás, kölyöknevelés sem öröm neki.

A kandúrok verekszenek más kandúrokkal, megsérülnek, betegségeket szednek össze.

Rövidebb ideig élnek általában, mintha ivartalanítva lennének, a nőstények és a kandúrok is.


Nem is értem, hogy azt írod, szereted a macskáidat. Akkor miért cseszel ki velük? Nem emberek, állatok! Akikért te tartoznál felelősséggel, a jólétükért, egészségükért.

2016. ápr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

ÁÁÁÁ persze nem probléma, hogy ennyi macskád van...eleve az a probléma, ha egyáltalán valaki macskát tart (akár csak egyet is!!!)...csak sajnos a társadalom 99%-a ezt teljesen elfogadottnak tartja.


Az én értékrendembe azért nem fér bele, mert a macskát nem lehet normális keretek között ténylegesen háziállatként tartani. Nem lehet bezárni, udvaron belül tartani, mint pl. egy kutyát, disznót, tyúkot...


Nem fogsz utána szaladgálni, és felszedni az ürülékét!!!


A körülötted élő emberek/szomszédok közül pedig lehet, hogy van aki éppen várandós, vagy kisgyerekei vannak, akik szeretnek homokozni, esetleg legyengült immunrendszerűek, akik elkaphatnak akár agyvelőgyulladást vagy megvakulhatnak, esetleg a születendő babájuk vízfejűséggel vagy egyéb súlyos veleszületett rendellenességgel jön a világra...


Persze akinek macskája van, az sose gondol abba bele, hogy azok mindig a szomszédba szarnak, a szomszéd anyuka minden nap szedi össze a macskaszart a homokozóból, fűből, vagy járdáról. Úgy, hogy ő ezt nem szeretné, nem kíván állatot tartani, de a szomszédé után se szeretne takarítani, mert nem az ő felelőssége lenne, de muszáj neki.


Ez az egész macskatartósdi tipikus esete annak, hogy bizonyos emberek megsértik mások magántulajdonát, és veszélyeztetik mások, főleg gyerekek egészségét. És sajnos ez Mo-on teljesen elfogadott, és el kell tűrnünk... pedig ha pl. egy gyerek nincs beoltva kötelező védőoltással, akkor jön a hatóság, mert veszélyezteti a többi gyereket (pedig azok oltottak)


Na mindegy, szerintem ezt soha nem fogja megérteni egyetlen ember sem, aki állatot tart, soha nem fogják felfogni, hogy csak akkor szabadna, ha azzal más embereket, gyerekeket nem veszélyeztetnek. Mert emberek vagyunk, és szerintem az emberek egészsége, főleg a következő generációé sokkal fontosabbnak kellene lennie, mint a hobbiállattartásnak, aminek amúgy sincs semmilyen kézzelfogható haszna, mert ugyebár macskákat nem eszünk ... disznókkal, csirkékkel ellentétben....

2016. ápr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__7746722-macs..


Na ez a baj. Te eloadod, hogy "szereted oket" de szerinted oke, hogy elkoltoznek maguktol... Masnak meg komoly problemat okoznak.


Ha nem teher 11 macska akkor tenyleg jol kereshetsz, mert 11 macska oltasa, etetese normalisan + ha betegek, gyogyitasa komoly koltseg. a meg sem oltas, sem normalis etetes, sem allatorvos, akkor nem szereted oket.. Ennyire egyszeru.

2016. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ez baj.


Hozzánk meg kb. minden évben jön egy kinti cica, akit mi fizetünk, hogy megműtsék. Még szerencse, hogy van egy városon kívüli hely, ahol profit nélkül műtenek. Igaz, hogy hajnalban kell odavinni, és pontosan kell odaérni, de különben nem tudnánk kifizetni.

Valaki a környéken hasonlóan gondolkodhat, és helyette másik emberek gondoskodnak a tőle származó cicusokról. Legalább 3 család rajtunk kívül.

De mit tudunk mást csinálni?


Az ivartalanítás nem csonkítás. Hosszabb, nyugodtabb élete lesz a műtött cicusoknak. Nem verekszenek a kandúrok, nem szenvednek a lányok. Kétszer szenvedtük végig egy lánycicával a műtét előtt, hogy pározhatnékja volt.(Mert valami nem volt rendben a májával a vérvizsgálat szerint először, és várni kellett, hogy rendbejön.) Komolyan szenvedett szegény, látni lehetett rajta.


Miért lenne csonkítás az ivartalanítás? Pont hogy azért szükséges, hogy hosszabban, egészségesebben élhessen és nyugalomban.

2016. máj. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!