Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy volt kóbor macska hogyan...

Egy volt kóbor macska hogyan viselné, érezné magát ha a gazdik 2-3 hétre Amerikába mennének? -többi lent-

Figyelt kérdés

Apámnak támadt az az ötlete, hogy 2017-ben valamikor kimegyünk Amerikába, van 1 (+feleség) rokonunk kint, először mennénk ki 2-3 hétre.

Viszont, itt a "gondom"!

Van egy macskánk, 4-5 éve lett kis családunk részre. Mielőtt hozzánk került, az utcán élt, előtte meg lehet, hogy élt valaki(k)nél, mivel tud pitizni, meg alapból meg van rá a lehetőség. Elszökött, eltévedt, kidobták, mindegy most már, a lényeg, hogy hozzánk került.


A kérdésem: Nem érezné azt, hogy megint(?) kidobják, amiért betennénk egy macskapanzióba, szóval egy számára teljesen ismeretlen helyre ahol arra az időre nem lennénk ott, vele, mellette? Nagyon szeretni való macska, szeret minket, ragaszkodik hozzánk. Nem csak akkor jön oda hozzánk amikor játszani, enni, simit akar, hanem csak úgy, hogy ott legyen apám vagy mellettem, de általában mellettem/rajtam szokott a legtöbbet aludni, akár 5 órán át egyhuzamban mellettem.


Nem viselné meg? Többet ér nekem az, hogy a macskám ne érezze azt, hogy elhagyjuk mint az, hogy kijussak Amerikába 2-3 hétre, ami mellesleg annyira nem érdekelt és érdekel a mai napig, max Japánba mennék szóval nem törne össze a szívem azért mert nem megyek.



2016. ápr. 24. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen csak nem értené a helyzetet. Mivel lenne társasága -már ha kiengedik a ketrecből- lehet, hogy könnyebben bírná, de boldog biztos nem lenne. Bár azt a 2-3 hetet kibírná, nem hiszem, hogy maradandó nyomokat hagyna a kis lelkében. De jó látni, hogy valakinek ilyen fontos a cicája!
2016. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 piriiiii ***** válasza:
Az nem lehetőség, hogy kiviszitek magatokkal?
2016. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha kiengedik. :/ Már csak azért is előítéletes vagyok ezzel -szinte mindenben- mert mégiscsak a legjobb helyen mellettünk van, viszont velünk semmiképpen nem jöhetne, több okból is. Meg azt leszámítva, hogy mellettünk van a legjobb helyen, apámmal ellentétben én nem bízok meg azokban az emberekben akik ott dolgoznak, nem leszünk ott, vagyis akár magasról le is sz**hatják a fejét a macskámnak, aki a szememben ugyanannyit ér mint a családom -apám- sőt, némelyik családtagomnál sokkal többet!

Csak természetes, hogy fontos, eltekintve, hogy családtag, egy élő, mozgó, lélegző, érző lény. :)

2016. ápr. 24. 15:32
 4/5 A kérdező kommentje:
#2: Nem, semmiképpen. Vinném, de mégsem. Ha jól tudom akkor a rokonunk kertes házban él a feleségével, onnan pedig simán kiszökhet kíváncsiságból, aztán nem találna vissza, mi meg keressük de nem találjuk de még megkérdezni sem tudok senkit mert enyhén szólva nem megy az angol.
2016. ápr. 24. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:

A nagy cicám is másod, a kicsi fél évesen került hozzám és én vagyok a harmadik gazdája. Ettől függetlenül ha jó helyen tudnám őket itt merném hagyni őket 2-3 hétre. A macskapanzióba elmehetsz, körülnézhetsz. Láthatod, hogy tartják mások cicáját. Tisztaság, táplálék, stb. felmérhető könnyen. A macskák mentális állapotát is láthatod. Ülnek-e a sarokban, vagy játszanak. Természetesen nem lehet olyan jó dolguk mint otthon. Valószínűleg beszoktatnám őket ugyanúgy mint a gyerekeket az oviba. Velük lennék néhány órát az első alkalommal, aztán visszamennék. Nem sokkal utána egy nap egyedül, utána 2-3 nap. A lényeg, hogy mindig visszamenjél.

Néha otthon hagyom őket másfél napra. Ilyenkor előtte szó szerint elmagyarázom nekik, hogy elmegyek, de visszajövök hozzájuk. Látszólag semmit nem ér.. valójában igen. Ez akkor derült ki, mikor elmentem az orvoshoz és egy hónapig nem voltam otthon. Az első pár napban nem találták a helyüket és jó ideig nem értették mi van. Pedig a lakás ugyanaz, a testvérem (nem az ő macskája alapon és allergia miatt csak ellátja de soha nem szeretgeti őket) ugyanaz volt.

2016. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!