Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most hogy is van ez a tehéntej...

Most hogy is van ez a tehéntej-dolog?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam hogy nem szabad a macskáknak tehéntejet adni. Arra vagyok kíváncsi hogy ezt honnan szedik? Nekem három macskám van, mindegyik tehéntejet iszik, maradékot eszik és benti cicák. Mégis ugyanúgy vadásznak és játszanak ahogy egy állatorvos által oltott macska.
2016. ápr. 24. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem való nekik mert nagy részük laktózérzékeny. Az állatvilágban semelyik felnőtt egyed nem iszik tejet. És ennek mi köze van ahhoz hogy nincs beoltva? Nem is értem a kérdést.
2016. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
A tejet nem tudja megemèszteni! Tejcukor van benne, ami egyàtalàn nem nekik lett kitalàlva 😉 Kèrdezz meg egy àllatorvost...
2016. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Ha kölyökkorától kezdve kapja,és nem szokik el tőle,akkor semmi baja nem lesz tőle,nem alakul ki az érzékenység, innentől kezdve nem is ártalmas. Viszont amelyik cica nem kap egy ideig,az érzékennyé válik rá. Viszont az is igaz,hogy amit a bolban veszel,az nem is igazi tej,szóval sok cicánál akkor sem okoz később hasmenést,ha előtte sokáig nem kaptak.
2016. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%

Nekem volt már vagy 20 olyan fiatal cicám aki nem élte meg az egyéves kort, mert tejet adtam neki, aztán olyan beteg lett tőle, hogy elpusztult. Nem tudhattam, hogy érzékeny a tejre, és csak 1x kínáltam vele. Nos én ezért vallom azt, hogy macskának nem szabad tejet adni.


Lehet neked szerencséd volt eddig a macskákkal, hát én sokszor megjártam.

2016. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2016. ápr. 24. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első macskám meg se itta. :) 8 éves korig élt. Majd volt még egy cicám, ő megitta, nem tudtam, hogy nem szabad. Ő 6 éves koráig élt.
2016. ápr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Úgy látom itt járt a notórius lepontozó!
2016. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!