Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák mennyire tudatos...

A macskák mennyire tudatos lények, gondolkoznak úgy mint mi?

Figyelt kérdés
A macskáknál ez hogy megy, gondolkoznak pl úgy mint mi emberek mint ha hangosan beszélnénk úgy halljuk a saját gondolatainkat meg ilyenek, pl hogy ezt vagy azt megcsinálom, elképzeli magában hogy és kimondja magában hogy na jólvan akkor kimegyek napozni meg ilyenek?

2016. ápr. 24. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy olyan kérdés, amire a macskákon kívül senki nem tudja a pontos választ.
2016. ápr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem kérdés hogy tudatosak-e inkább az hogy mennyire valamien szinten gondolkodnak almodnak vadásznak játszanak stb. Valamien szinten biztos tudnak kommunikálni de úgy biztos nem ahogy irtad
2016. ápr. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

AZ egészen biztos, hogy sokkal inkább a pillanatban élnek, tehát így, hogy percekkel előre tervez, morfondírozik, ilyen nem igazán létezik.

Tehát ha kint melegebb van, egyszerűen elindul a melegebb felé, mert ott jobb.


Még a vadászatnál is, ahol kell némi "tervezés" sokkal inkább az ösztön hajtotta felfokozott lelkiállapottal sodródnak, és követik egymást az események.

2016. ápr. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi tudomány ennyire még nem fejlett hogy ki tudtuk volna ezt találni, De az egyszer tuti hogy nem olyan fejlettek mint mi.A macskák az érzékeikre hallgatnak,azt már nem lehet tudni hogy van-e nekik olyan nagy inteligenciájuk, hogy erre képesek legyenek... De valószínüleg ez nem így megy náluk.
2016. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Két macskával vagyok egész nap otthon, bőven van időm figyelni a viselkedésüket.

Bár még mindig tartom, hogy az alap kérdésre választ senki nem fog adni, az, hogy van logikájuk és intelligenciájuk, bizonyított tény. Az is, hogy ez ugyanúgy változó náluk is, mint nálunk. Az alábbiakat szinte mind a fiúmacskám produkálta, a másik átlagoska. Ijesztően okos kis dög :)


- Mindketten nyitják a fiókokat, viszont míg a leány a szélét kaparássza, a fiúcska megtanulta használni a nyitógombját. Úgy, mint mi. Rárakja a mancsát, befogja a karmaival, mintha ujjak lennének, és simán kihúzza. Ismerősre frászt hozott vele.


- Szeret pancsolni a csapban. Úgy szokta jelezni, hogy most már idő van, hogy belelöki a dugót, és megpróbálja a helyére tenni.

- Szintén csappal kapcsolatos: átejt minket :D Ha nagyon nem nyitjuk ki neki, akkor jelez az alomnál. Az ember lánya rohan kiszedni, persze üres, de kezet azt így is kell mosni. Ő már a csapban hemperegve vár.


- Hogy kipróbáljam, érdekli-e őket, készítettem egy nagy tojástartóból, és szívószálból "vakondcsapkodós" játékot. Eleinte oldalról próbálták a szívószálat kibányászni a karton alól, majd rájöttek a játék lényegére, azóta rendesen csapkodják, esetleg a lyukon át kihúzzák a helyéről, de engem hátul sosem piszkálnak :) Közben rengeteget gondolkodnak, ha az ember teljesen megáll, tehát semmit nem érzékelnek, böngészik a lyukakat, hogy vajon melyiken fogom legközelebb kidugni.


- Mindketten tudják, honnan ered a piros lézerpötty. A fiúmacsek azt szokta főleg kiszedni a fiókból nekünk.


- Kommunikáció: szintén a fiúcska, rengeteg hangjelzést használ, legalább tízszer annyit, mint a másik. Mindenre élesen különböző dolgokat "mond", gyorsan meg is tudtuk jegyezni. Szó szerint mindenre, megállás nélkül szövegel, ha szeretne valamit, ha unatkozik, ha köszön, ha jelez, ébreszt, ha beköpi a lányt - ilyet is szokott :D -, külön mondandója van a lézerre, és az egyéb játékokra. Ha nem akarjuk felfogni, mutogat is.

Nekem ez utóbbi egyértelműen az intelligencia jele. Jobban kommunikál velünk, mint mi velük.

Akármit szeretne, azt simán a tudtunkra tudja adni, különböző módszerekkel próbálkozik, hogy meg is értsük.

Arról nem is beszélve, hogy a macskák egymás között nagyon elvétve adnak hangjelzést, ezt külön nekünk találták ki, mivel az arcjátékukból nem értünk.

Bár az is lehet, hogy ő nem is macska, hanem idegen álcázva, mert néha tényleg ijesztő, milyen okosan tud nézni... ezt már egész picikorában megállapítottuk :)

2016. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hozzátenném, hogy hacsak épp nincsenek haragban, véd- és dacszövetség van a két macska között.

Onnan tudom, hogy ha valami disznóság folyik a konyhában, hogy az egyikük őrt áll az ajtóban. Ha észrevesszük, leadja a drótot, és mire kiérünk, már a földön ülnek mindketten, mint a kisangyalok :))

2016. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hasonló sztorik a mi mcskuszainlról is vannak :D nálunk mindkettő kandúr, és az idősebbik az szintén beszél, és legalább olyan érzékeny a lelkivilága mint egy ovodás kislánynak, pár szóval is úgy meglehet sérteni hogy ha a közelébe megyek vagy nyúlok tuti a vérem fog fojni xD mondja pl hogy nem, nemjó, anyu, én, el, elment. a nyulkálás és megfogás itt is megvan, ha pl a szobában reggleizünk vagy vacsorázunk akkor felül mellénk az ágyra majd rászeszi az alkaromra a kezét és kiengedi szépen a körmeit, és odahúzza a szájához a falat kaját, teljesen úgy mint ha én önként adnám neki oda... :D Ha vendég jön és ő bent van akkor addig nem hagyja békén még nem köszön neki a vendég, és ha távozáskor nem köszönnek el tőle akkor jönnek a krokodilkönnyek, szószerint úgy sír hogy potyognak a könnyei. ha éhes akkor jön és hív ki a konyhába és nyúlkál fel a konyhaszekrényre ahol a táposzacskó van hogy ő abból kér, ha az ágyon adunk neki valamiből egy kicsit akkor azt megfogja és vagy csak leviszi a földre, vagy kiviszi a konyhába és ott eszi meg. Be nem piszkolna soha, pedig kinti-benti cica, éjszaka is felkelt valakit mindig mikor ki szeretne menni. Az anyuzást tavaly nyáron kezdte el, mikor tesómmal fürdettük és kétségbeesetten hívta anyumat... xD Mindenre kíváncsiak mindent megakarnak nézni, megkell nekik mutatni, pl mikor csatornézták az utcát és ásták az udvarban a csövet le, odakellett vinnem kézben hogy beletudjon nézni a gödörbe mert képes lett volna belemenni annak ellenére hogy a markoló éppen ásott, de a szobába se tudtam becsukni mert leakarta szedni a szúnyoghálót annyira ki akart jönni, de miután belenézhetett a gödörbe utána nem érdekelték a munkások se se a markoló. Ha valamit csinálok és ő valamit akar és én nem tudok rögtön menni és mondom neki hogy várj egy picikét majd mindjárt, akkor leül és vár, ha csirkevágás van akkor nemhogy lopna de még vigyáz is hogy a kissebbik nehogy elcsenjen valamit, ha próbálkozik akkor fejbekólintja xD Meg nemtudom minden macska ilyen-e vagy csak akit családtagként, gyerekként kezelnek de ő nagyon féltő egy macska, sérvel kellett műteni a kutyánkat és még fel nem épült bent volt a szobában, a macska meg attól a perctől fogva még teljesen fel nem épült ott volt vele, mellette feküdt és vigyázott rá, sőt mikor engem akart elvinni pár éve a mentő itthoni baleset miatt, annyira kivolt akadva hogy alig megrtek odajönni hozzám a mentősök tőle, anyumnak killett megfognia és kizárnia a konyhába még elvittek mert fújt morgott meg minden baja volt. A másik az nem annyira aktív, nem beszélget, vagyis csak a nem szót ismételgeti, de azzal is volt egy jó sztori, szintén fürdéskor épp nyugodtan viselte a fürdetést én meg megkérdem tőle hogy ugye milyen jó ez a melegvíz? erre ő reflexből lekevert a vizes mancsával egy csattanós pofont úgy hogy a körmeit egyáltalán nem eresztette ki. :D
2016. ápr. 25. 12:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ezek is aranyos sztorik :D

Úgy tűnik, a kandúrok kicsit jobban haladnak a korral :D

Nekem is volt alkalmam megfigyelni, milyen az ösztönös, és milyen a tudatos reakció részükről.

Amikor a kissrácot ivartalanítottuk, a másik megszagolta, és onnantól menekült előle, fújt rá. Ösztönös reakció, így védekezik a beteg társai ellen.

A leány is nemrég ivartalanítva lett... a doki szólt, hogy az érzéstelenítő droghatású, így ne nagyon engedjük ki a hordozóból, míg látszik rajta, hogy el van szállva. A másik lefeküdt a hordozó elé, és finoman benyúlt, megtapogatta az arcát, hogy mi van vele, onnantól pedig el se lehetett mozdítani mellőle :) Egész végig, míg gyógyulgatott, vigyázott rá, ha játékra is hívta, nem ugrott neki.


Durva, de nálunk én vagyok a "mama", és tök magától kezdte mondani. Eleinte azt hittem, én hallom bele, de mióta viccből a férjem is így nevez, a macska csak akkor használja, ha engem hív ki valahova, a férjem más megnevezést kapott :)


Nálunk a legjobban azt tudják mutatni, ha be akarnak bújni a paplan alá, közénk. Megállnak a szélénél, és finoman emelgetik a kis mancsukkal, közben nagyon szuggerálnak, hogy vegyük már észre, mit akarnak :D

2016. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
igen de nem annyira tudatos lények
2016. ápr. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A macskák szeretni való, számító kis ge@ik.
2019. ápr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!