Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a két szomszé...

Mit tegyek, hogy a két szomszéd bolhás macskái ne jöjjenek állandóan át és hordják a kertbe szanaszét a bolhákat?

Figyelt kérdés
3 és fél éve kezdődött, hogy minden évben tavasztól a jó idő beköszöntével egészen októberig minden második héten ha nem minden héten a szomszéd macskái által áthurcolt bolháktól szenvedünk. Nem lehet kimenni az udvarra, mert biztos, hogy valamelyikünk összeszed vagy valahogy behurcolja a lakásba és másnapra tuti a csípés. Ezzel az a legnagyobb bajom, hogy van egy 3 éves kislányom, akit állandóan megcsípnek és felhólyagosodik neki. Így elég élhetetlenek nyarak. Már többször vegyszereztük a kertet, de még a lalást is, ami 1 hétig ér is valamit, de aztán megint kezdődik előröl. Állandóan mosom a ruhákat, porszívózok, felmosok, de ez már nagyon megterhelő a szomszéd meg persze nem tesz semmit a macskáival. Mit tegyek? Jó tanácsokra lenne szükség. Ja és a bejárati ajtót pedig lepisilik.
2016. ápr. 28. 21:28
 1/5 Platypus ***** válasza:
100%

Vegyél egy nagy teljesítményű vízipuskát, töltsd meg citrom és/vagy eukaliptuszolajos vízzel, és rendezz macskavadászatot. Amelyiket telibetalálod, az nem nagyon fog többet visszajárni. És legfeljebb a macska méltóságában esik kár. A bejárati ajtót érdemes jó alaposan meglocsolni a fenti két szaggal, masszívan utálják a macskák.


Esetleg a jegyzőnél vagy a helyi állatvédő szervezeteknél is lehet panaszkodni. Nem mondom hogy egyszerű bármelyiknél is elérni valamit, de azért nem lehetetlen. Ha elegen zaklatják a kedves szomszédot, talán rászánja magát a bolhairtásra.

2016. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Vegul is, tenyleg, tok jo otlet, nyird ki a szomszed macskait, ahogy az elso valaszado tanacsolta, hatha nem kezdesz vele egy kellemes szomszed haborut... Vagy de.

A helyzet az, hogy sajnos nem a macskak hurcoljak at hozzad a bolhat, hanem a te kerted van durvan megfertozodve bolhaval. Persze, nem akarom menteni a szomszedot, eselyes, hogy o sem viszi tulzasba a feladatat. (tenyleg beszeltel mar errol vele? Lehet o meg komoly osszegeket kolt arra, hogy a macskai ne legyenek folyamatosan bolhasak attol, hogy fertozott helyen jarnak..)

Nade, igy is sokat irkaltam foloslegesen, nalunk a sajat kert + macskak bolhamentesitesere a diofalevel-lével valo permetezes ami bevalt, es a lakasban a neostomasolos permetezes (+ persze porszivozas naponta, felmosas, stb).


A bejarati ajto lepisilesere meg... ecet. Ecet esetleg citromle. Meg a szomszed tokon rugasa, hogy nem ivartalanittatja a allatait.

2016. ápr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Diofalevéllel való permetezés?? Honnan tudok szerezni.
2016. ápr. 29. 13:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen fertőzött a kertem a szomszéd macskák által behurcolt bolháktól. Tavaly a másik szomszédom is ezzel szenvedett meg azzal h a macskák az ő hàzàt is körbe pisilték. Laktam már egy pár helyen de ilyen mindennapokat megkesdrítő bolhás prkblémával még nem találkoztam.
2016. ápr. 29. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Diofalevelet diofarol lehet szerezni (vagy alola a hullott levelet) (igen, tudom egy kicsit "nesze semmi valasz. :/ )

"teat" kell belole fozni, beaztatni hagyni egy napig a vizben majd a lével szepen lehet permetezni.

(Az igazi elonye, hogy ingyen/olcso)

De ha nem tul nagy a kerted, akkor lehet neked a neostomosan-os permetezes is jo.

2016. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!