Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek, mit tudtok...

Macdln kérdése:

Mi a véleményetek, mit tudtok a polydactyl cicákról?

Figyelt kérdés

Van esélyük annyi ideig élni, mint egy "normális", átlagos lábujjszámú cicának? Milyen egészségügyi kockázatok léphetnek fel egy ilyen cicánál?

Ti szeretnétek valaha ilyen cicust?



#macska #kölyök macska #poly #cica #polydactyl #polidaktília #sokújjúság #gentikai rendellenesség
2016. ápr. 29. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon azt írják, bármely macskafajtánál előfordulhat ez a génmutáció, de Amerikában próbálják külön fajtává kitenyészteni, ami az Amerikai Polydactyl. Állítólag jó természetű cica.


Mivel sokféle macskafajból tenyésztik, az élettartamot rövidítő genetikai betegségek nem gyakoribbak náluk, mint az átlag macskánál, átlagos élettartamuk van, és a mozgásukat sem akadályozza az extra ujjak jelenléte.


Azt is írják, hogy régen a hajósok szerencsét hozónak gondolták az ilyen cicákat, de olyan is volt, hogy démon megtestesülésének tartották.


Hogy én szeretnék-e ilyen cicát? Nem indulok neki keresni direkt egy ilyet, de ha éppenséggel belefutnék egybe lehet, hogy őt választanám, mert elég különleges.


Amúgy embernél is van polydactylia, az sem befolyásolja az élettartamot :).

2016. máj. 11. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszodat! :)Ment a 'zöld kéz' :)

Én is úgy tudtam, hogy nincsenek különösebb negatív hatásai a polidaktíliának a cicák egészségére nézve.

Csak, azért bizonytalanodtam el, mert ahol utánanéztem, ott mindenki azt mondta, hogy az ilyen cicáknak lehetnek betegségeik a sok lábujjuk miatt, és emiatt rövidebb ideig is élnek, mint az átlag macskák. Meg úgy általánosságban rondának találták őket. :(

Szerintem pedig egyáltalán nem rondák, sőt nagyon édesek a 6-7 lábujjukkal. Különlegesek. :)

Nekem ez nem elsődleges szempont, csak hamarosan el szeretnénk látogatni egy MC tenyésztőhöz, akinek a cicái között van poly is és jelenleg vannak picik, akik közül azt a cicust szeretném majd választani, aki elsőre megdobogtatja majd a szívem. És félek attól, hogy, nehogy megint korán elveszítsem a cicámat. :( Első cicám 1 éves sem volt, mikor meghalt, tavaly tavasszal. Azóta lett 3 házi cicám (ivartalanítottak), nagyon szeretem őket :), mindennél jobban. De régi vágyam már egy maine coon is.

És lehet, hogy poly lesz....majd meglátjuk. :)

Tényleg köszönöm a választ. :)

2016. máj. 11. 06:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok sikert hozzá!


Szerintem nem csúnyák, csak mivel sok ember a macska mancsát különösen vonzónak tartja, gondolom nekik kicsit taszító lehet ha éppen a mancsának van más alakja, mint amit megszoktak. De ennyiből a lógófülű és a rövidfarkú macskákat is lehetne "csúnyának" titulálni, pedig az is csak egy variáció.


Amúgy a veleszületett betegségek miatt én nem szoktam annyira aggódni. A kiscica már megszületett, nem lehet változtatni rajta. Ráadásul a macskák nem tudják, hogy más macskák meddig élnek, nem keseregnek rajta, hogy fú de jó a másiknak, és én milyen rosszul jártam. Még ha rövid ideig él is, ha boldogan, szerető környezetben éli le az életét, akkor nem rossz neki. Az lenne a rossz neki, ha mindenki elutasítaná amiatt, hogy esetleg rövidebb ideig él, és emiatt nem kerülhetne szerető családba.

2016. máj. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és őt találtam a neten:

[link]


Nagyon cukik a talpacskái :).

2016. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!