Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskam szteroidos gyogyszer...

Vanessza9728 kérdése:

A macskam szteroidos gyogyszer kezelest kap. Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

A cicam fejen sebek jelentek meg. Az orvos meg allapitotta hogy bolha allergiaja van. Kapott egy szurit.Adott gyogyszert is amit naponta egyszer kell adni neki egy felet. Meg a fejere egy muanyag tolcsert kapott hogy ne tudja tovabb kaparni a sebet. ez 3napja volt. Azota a cicam nagyon levert csak fekszik meg neha eszik. Nagyon igenyli a szeretetet tulzottan is bujik most hozzam, ez persze nem lenne baj de latom hogy valami nincs rendben ... Egyebkent folyton eleven es jatszik,sokszor le sem lehet loni .. de most csak fekszik, aggodom erte.

Nem tudom eldonteni hogy a gyogyszer miatt van e ez (azt olvastam hogy a szteroidos gyogyszer veszelyes) vagy a muanyag tolcser zavarja e ennyire ?


2016. máj. 1. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Szia, megkérdezhetem, mi az a bolha allergia?

Egyébként az orvossal kéne beszélj, biztos látott már ilyet, ha megbízható orvos.

Amúgy tudok azonosulni a macskáddal, én is full letört lennék, ha sebes lenne a fejem, szteroiddal lennék agyoncsapva és egy csodás kilátótorony lenne a fejemen, ami roppant kényelmetlen és nem simogatnának elég sokat.

Nincs ennél rémesebb.

De mielőtt hülyeségeket írok, beszélj a dokival. Max elmondja, amit én fentebb leírtam.

2016. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És jobbulást a Cicádnak!
2016. máj. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A mi állatorvosunk nem ad tölcsért egyik állatra sem, a mi ciáink sosem kaparták véresre magukat, pedig nagy műtétjeik voltak sajnos.

A szteroidot is csak végső esetben adja.

2016. máj. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A bolha allergia az mikor a cica allergias a bolhanak a csipesere. Ugye ez viszket es ki vakarja.A mi esetunkben ez tobb honapja volt de mikor eszre vettem rogton elkezdtem a bolha irtast,nehezen de sikerult. A doki azt mondta hiaba hogy mar nem bolhas de az allergiaja meg megmaradt.
2016. máj. 2. 00:02
 5/6 A kérdező kommentje:

Az en ciccam azert kapott tolcsert mert folyton vakarozik. Es ha ezt a gyogyszert vegso esetben adjak nem ertem. Mert nem gondolom hogy az en cicam helyzete olyan sulyos lett volna ..igaz eleg sebesre kaparta magat .. de szerintem eloszor probalkozhattunk volna valami biztonsagosabb,enyhebb dologgal.

De szerintem holnap fel hivom a dokit.

2016. máj. 2. 00:07
 6/6 aperitif ***** válasza:

Nekem az egyik kutyám volt bolhanyál-allergiás, egyetlen injekciótól mindig rendbe jött egy-két nap alatt, nem voltak vele gondok. A másik kutyám kapott tartósan szteroid kezelést, nála pont az ellenkezőjét vettem észre, nagyon felgyorsította az anyagcseréjét, egész nap evett és ivott, pisilt és kakált...

Szerintem inkább a gallér zavarja a cicádat, de kitartás, egy-két nap, és megszűnik a viszketés. le lehet róla venni.

2016. máj. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!