Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon hullik a cica szőre?...

Nagyon hullik a cica szőre? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
3 napja kaptam egy fél perzsa hófehér kislány cicust nagyon szép cica bár a párom nem nagyon tolerálja a fő probléma hogy nagyon hullik a szőre tele van vele minden pedig naponta 3× fésűlöm, minőségi tápot kap (purina,whiskas) emelet főt húst és étrend kiegészítő cica stick-et.a Kérdésem az lenne hogy mit csináljak vele? Holnap kap tojás sárgáját az még elvileg beválhat de mást már tényleg nem tudok vele csinálni lenyírni pedig nem akarom. A párom azt mondja ha továbbra is ilyen intenzíven hullajtja a szőrét akkor mennie kell.

2016. máj. 2. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Most elfoglak keseríteni.

A tojás sárgája csak arra jó, hogy fényes legyen a bundája. Magát a szőrhullást nem állítja meg.

De nem ez a rossz hír. Hanem az, hogy hazavittél egy aranyos cicát aminek az egyik alaptulajdonsága, hogy hullatja a szőrét. Perzsa cicát lenyíratni sem szokták, mert pont a szép dús szőrzete adja a szépségét.

Aki ilyen cicát tart annak el kell fogadnia, hogy a lakás/ ruha / szinten minden macskaszőrős lesz. Napi porszívózás, heti 3 x bunda átfésülése, és szöszmösz henger rendszeres használatára van szükséged..

Ezért érdemes mindig előre olvasni, tanulmányozni az adott állatot, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezik.

2016. máj. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban ha szeretgetni akartunk egy házimacskát de hullatta a szőrét akkor rászoktattam a porszívózásra. Nagyon szerette mindegyik. Tavasszal és nyáron szokták hullatni a szőrüket.

Macska és a porszívó (film)

https://www.youtube.com/watch?v=db_eJthBcCk

2016. máj. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Furminátorral keféld át, Fressnapfban lehet kapni. Enyém is félperzsa, mi le szoktuk neki nyiratni a szőrét a testén, lábán, fején és farkán meghagyjuk.
2016. máj. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tavasz van, szóval most hullik legjobban a szőrük, mert a téli bundájukat cserélik nyárira, de sajnos a macska szőrhullását teljesen megállítani nem lehet. Amit javasolni lehet, az Furminator használata ( https://www.youtube.com/watch?v=hlsdIWXyXWk ). Emellett az, hogy minden nap porszívózz ki minden szobát, és ruhakefével kefélj le minden kárpitfelületet és párnát (a macska alvópárnáját, takaróját is beleértve). Sokkal kevesebb időt igényel, mint az ember gondolná, és így sokkal kevesebb macskaszőr lebeg majd a levegőben.
2016. máj. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. És azt is javaslom, hogy a hálószobába ne engedjétek be a macskát. Ha eleve úgy szoktatjátok, nem fog az ajtó előtt nyávogni. Erre sokan mondják, hogy "de hát családtag" meg ilyesmi, de a testvéreid is családtagok, mégsem alszotok együtt, mindenkinek van saját ágya, sőt ahol megengedhetik maguknak, saját szobája. Én is néha szivesen beengedném a macskáimat, mert olyan aranyosak, de erőt veszek magamon, mert hosszú távon jobb, ha legalább a hálószoba macskamentes :).
2016. máj. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy hullik a szőre. Aki ezt nem tudja tolerálni, az ne tartson cicát. Napi porszívózás.

A whiskas, purina NEM minőségi táp egyébként, bár a szőre akkor is fog hullani, ha valóban minőségi tápot kapna.

2016. máj. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én Írországban élek és állatorvos javasolta hogy ezek az eledelek jók lesznek neki... nem az a baj hogy hullik a szőre hisz az természetes a probléma az hogy ennyire... a szoba tabu számára hiszen hamarosan kisbabám lesz és nem akarom hogy benyelje a szőrt... ha nem hoztam volna el kiették volna az utcára ezért nem volt szívem otthagyni... koszos volt majdnem fekete megfürdetem most már szép a bundája de a nappali már fehér a macskaszőrtől minden nap 2x porszívózok de 10 perc múlva ugyanolyan minden ezért szeretném tudni hogy mit tegyek ami használna a szőr hullásának mérséklésére. Nem az első cicám és természetes ha hullik a szőre, de ez még szerintem sincs rendben... Azon gondolkodtam hogy lehet azért mert kinti cica volt és hogy most bent van csak a melegbe és ezért kezdet-e ilyen erősen vedleni?
2016. máj. 3. 10:18
 8/13 aperitif ***** válasza:
Az állatok akkor is hullajtják a szőrüket, ha stresszesek, lehet, hogy a környezetváltozás okozza ezt az erős szőrhullást. Vagy ha eddig kinti cica volt, akkor erős téli bundát növesztett, amit most nálad, a meleg lakásban hullajt el. Ha így van, akkor ez el fog múlni pár hét alatt. Nyáron biztos jobb lesz a helyzet.
2016. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm próbálkozom remélem hogy rövid időn belül lesz változás :)
2016. máj. 4. 19:32
 10/13 anonim ***** válasza:
Valaki írta egy másik fórumon, hogy segíthet, ha elviszed cicakozmetikushoz. Ezt én még nem próbáltam a cicáimmal, de gondoltam megosztom :).
2016. máj. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!