Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogamzásgátló macskáknak?

Fogamzásgátló macskáknak?

Figyelt kérdés

A lakótársam a macskájának fogamzásgátlót vesz (úgy mint magának is), mert a családjuk sajnálja ivartalanítani.

Ez egy normális módszer, és csak én tartom rossznak?



2016. máj. 3. 10:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Hosszútávon nagyon nem tesz jót a macskának. Jóval könnyebb lenne egyszer elvinni ivartalanítani, és nem lenne több gond vele.
2016. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem jó megoldás,ivartalanítani kell.
2016. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

Mii? Embernek szánt fogamzásgátlót? Hogy lenne normális.

Gondold végig, a fogamzásgátló az emberi ciklushoz van beállítva és adagolva, a macskáknál nem úgy működik.

A pénzt sajnálják rá, vagy az állatot sajnálják a műtéttől?

2016. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen nem jó módszer, neked van igazad. Teljesen tönkreteszik szerencsétlen állat hormonháztartását.

Sokkal kevesebbet ártanának az ivartalanítással neki. Sőt igazából azzal inkább használnának, ezzel meg ártanak.

2016. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%
Az én macskám macskának való fogamzásgátlót kap évek óta, állatorvos írja fel neki. Kinti macska, így az ivartalanítás utáni macerát nem tudnám megoldani, valamint nem szívesen fizetek ki több tízezer forintot ivartalanításra úgy, hogy akár másnap elcsaphatja az autó.
2016. máj. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Arra pár napra be lehet engedni a lakásba, szerintem senki nem halna bele.

És a gyógyszert nem drágább meg macerásabb a macska egész életében megvenni, meg beadogatni , mint egyszer kifizetni a műtétet?

2016. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
Ja, és az a több tízezer forint általában max. 15ezer szokott lenni.
2016. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
inkább 12.
2016. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
5# Az ivartalanítás nem kerül több tízezer forintba macskánál, számold ki, hogy menyit adsz ki a gyógyszerre az évek alatt, ha nem csapja el az autó. Csak azért nem áldozni az állatra mert kárba vész az összeg, ha elcsapja egy autó, az több mint abszurd. Arra gondoltál már, hogy ha ivartalanítva lenne, akkor nem is keveregne annyit és kisebb eséllyel kerülne autó alá?
2016. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
7%
Nem engedem be a lakásba a koszos macskát, aki a mindenféle betegséget terjesztő egereket és parkányokat hozzá haza nap mint nap. Nagyon szeretem-imádom, de a macskának kint a helye. Másrészt van két hörcsögöm, isten őrizz, hogy megegye őket... Tudom, hogy ebben a kategóriában mindenki akkora macskab*zi, hogy le leszek pontozva, de ez van.
2016. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!