Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után - depresszi...

Ivartalanítás után - depressziós lett a cicám?

Figyelt kérdés
1 hónapja ivartalaníttattam a másfél éves nőstény cicusomat. A macsek olyan szinten ragaszkodott hozzám, hogy amikor elköltöztem otthonról a szüleimtől, naponta beszökött a házba, és nyávogva keresett, nem akart enni, és mikor hazamentem szó szerint felmászott a lábamon, hogy felvegyem, és hozzám bújhasson. :) Ezért elhoztam magamhoz panelbe, nem is zavarta a cicát abszolút a bezártság, egész télen jól elvoltunk, velem aludt, satöbbi. :) Aztán tavasszal nagy ivarzási hullám, hetekig nyávogott, nagyon szenvedett a lakásban, így ivartalaníttattam, azt hittem, neki is jobb lesz így. De azóta borzalmasan haragszik rám. Nem eszik, már elkezdett hullani a szőre, egyfolytában nyávog, pedig előtte soha nem szokott. A cica konkrétan rám támad, amikor telefonálok vagy alszok, és tudja, hogy "védtelen" vagyok, a fejemre ugrál és harap, karmol. Nem engedi, hogy felvegyem, meg sem simogathatom, rám nyávog, és karmol. Tiszta dilis lett, felugrál a falra, függönyre, olyan dolgokat csinál, amikről tudja, hogy nem szabad (komolyan mondom, direkt csinálja..) Most hazahoztam egy hétre a szüleimhez, itthon vagyok vele én is. Gondoltam, a kert majd jót tesz neki, meg a többi cica. De a helyzet csak egyre rosszabb, hozzá sem nyúlhatok már szinte. :( Mit csinálnátok vele? Félek visszavinni a lakásba, nehogy még rosszabbat tegyek, de itt hagyni sem szeretném, mert itt senki nem foglalkozna vele. Dokinál voltunk a műtét után 10 nappal, fizikailag minden rendben van a cicával, begyógyult a sebe. Volt már valaki, akinek ennyire megviselte lelkileg a cicáját a műtét? Mit csináltatok vele? Tényleg a legjobb társ volt ez a macsek, nagyon szerette az embereket. Sosem lesz már a régi? :'-(
2010. ápr. 8. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
én mégis vmilyen fájdalomra gyanakodnék. Mással is azt csinálja? amikor a doki vizsgálta - műtét után - is nyávogott?
2010. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerűen csak több időre van szüksége. De lehet vissza kellene vinned orvoshoz, mert a ször hullas és a nem evés mástól is lehet. Lehet valamije fáj és azért ilyen.
2010. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szomszédunk macskája is depressziós lett. Kandúr cica, ivartalanítva lett. Előtte játékos és vidám volt, utána meg teljesen megváltozott. Olyanokat csinált, hogy kiült az utca közepére, jött az autó és nem ment el. Ki kellett az autósnak szállni és letessékelni az útról, de 5 perc múlva megint ott ült. Mintha öngyilkos akart volna lenni. 1 méterre tőle dudált a kocsi meg villogtatta a fényszórókat, de meg sem mozdult.

Felmászott a kútnak arra bigyójára, amire feltekeredik a kötél, és azon feküdt a nem tudom hány tízméteres mélység fölött.

2010. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is ivartalanitott cicaim vannak. 2 kandur. de nincs semmi bajuk. szerintem is vidd el dokihoz. onnan biztos többet tudsz meg mint innen. remélem minden rendbe jön...
2010. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ! Műtét után nem nyávogott,fizikailag jól volt. Kb. 3 napig látszott rajta, hogy nagyon rosszul volt, nem akart még enni, meg nem nagyon tudott mozogni, akkor egész nap még lefeküdni sem volt hajlandó, csak az ölembe. Amióta felépült, inkább azóta van ez a nyávogás meg karmolás. Ha 1 héten belül nem lesz jobban, akkor tényleg vissza viszem a dokihoz. Ha valakinek volt még ilyen, akkor írjon!

A kandúrcica gazdijának: Remélem, azóta jobban van a cicád! Én sosem hittem volna, hogy ezt mondom, de tényleg létezik macsekoknál is depresszió. :( Valahogy segítettetek neki meggyógyulni?

2010. ápr. 9. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!