Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most fialt a cicám, két kicsi...

.Sz. kérdése:

Most fialt a cicám, két kicsi van, milyen helyre vigyem őket, milyen hőmérséklet lenne megfelelő a kiscicáknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Két apróság van és a garázsban fialt egy dobozba amit kibéleltem rongyokkal oda viszem nekik a kaját rendben van minden ez neki az első és törődik is velük rendesen :)

A kérdés az lenne hogy elég meleg van e a garázsban nekik most? május eleje van kicsit hűvös van benn, nem tudom értékelni, mi lenne nekik a jó ?



2016. máj. 7. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát az anya cicák mindig olyan helyet keresnek ami megfelelő a kicsik világra hozásához. Szerintem jó ott ahol van de ha félsz hogy megfáznak tegyél be mégtöbb pokrócot de fényes helyre ahol süt a nap ne vidd mert én úgy tudom a kicsik nem bírják vagy legalább is a szemük.
2016. máj. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lakásban lenne a legjobb helyük. Ha nem megoldható, akkor jó lesz a garázsban is, a dobozban, az anyamacska melegíti a kicsiket.
2016. máj. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez volt neki az első, mármint az anyacicának, nem tudom lehet valóban jól döntött. Nappal minden oké de estére hideg van és félek ha jön egy esős hét akkor még hidegebb lesz. Az anya amolyan szoba cica féle tehát szobatiszta de kinn is alszik ha kell mint pl most a kicsikkel, ha behozom őket semmi baj nem lesz ? hogy én vittem át őket és nem az anyjuk ?
2016. máj. 8. 08:59
 4/4 anonim ***** válasza:

A macska általában olyan helyet választ ahol biztonságban érzi magát. Ha van gazdija akihez kötődik akkor az ő közelében választ zárt, védett helyet. Nem a hőmérséklet alapján dönt hanem hogy rejtve legyen más ragadozók elől. Szóval mindenképp tegyél nekik polár takarót vagy rongyokat. Ugyanis a kicsik még nem tudják szabályozni annyira a testhőmérsékletet. Melegítik azért egymást is, de leírásból nem tudjuk eldönteni a kicsit hűvös az hány fokot jelent.

Ha átveszed őket máshova a lakásba akkor is valamilyen zárt helyet csinálj nekik, mert másként az anyacica nem fogja megfelelően biztonságosnak találni és elcipeli vissza az eredeti helyre vagy más helyet keres.

Például mamám cicája benti macska volt és az ágy alá ellett. Hiába hozta ki a nagyszobába a kicsiket egy dobozba a kezdeti időkben visszacipelte őket. Csak akkor lehetett kijjebb költöztetni őket mikor a kicsik már kúsztak-másztak.

Szóval ilyesmi min. 2 oldalról zárt helyre próbáld meg átvinni őket maximum. Pl. kartondobozt alakíts át vagy hasonló.

2016. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!