Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Összeszoktatás menne?

Összeszoktatás menne?

Figyelt kérdés

Van egy lassan három éves ivartalanított lámycicám, és kb. egy hónap múlva jönne egy kicsi. A nagy eddig sajnos nem nagyon került kapcsolatba más macskákkal mert bent van.

Gondoltam, hogy eleinte egy-két hétig törölközős szagmintával lehetne próbálkozni oda-vissza, ameddig nincs itt a kicsi.

Utána jobban menne? Lehetséges lenne?



2016. máj. 7. 23:18
 1/4 A kérdező kommentje:
lánycicám*
2016. máj. 7. 23:24
 2/4 anonim ***** válasza:

A macskák személyiségétől függ, hogy mennyire jönnek ki a másikkal. Sok macska nem kedveli más macskák társaságát, de ha van elég helyük, akkor idővel megtanulnak egymás mellett élni minimális konfrontáció mellett. Van amelyik nem bírja, legszívesebben megszökne. Mások meg barátok lesznek.

Ha biztosra akarnál menni, akkor hozhatnál neki egy macskát csak kipróbálás céljából. Bár mindkét macskától függ, de ha az új kicsi, akkor tőle kevésbé. Bár már kiskorban is ki tud ütközni, hogy az egyik pörgős, szemtelen, erőszakos vagy szelídebb. Például mi áthozattuk a szomszéd kicsijét (csak kíváncsiságból, nem akartunk második macskát) és a nagy fújt rá, féltékeny volt és rosszul viselte volna lelkileg, nem is hoztuk át többször.

2016. máj. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lutri. Ha a másik még kicsi, akkor feltehetően könnyebb lesz az összeszoktatás, mint két felnőtt macska esetében.

Először tartsd őket két külön helyiségben, elszeparálva, majd óvatosan engedd csak össze őket. Az első hetekben soha ne maradjanak kettesben felügyelet nélkül, csak ha valaki felügyel rájuk. Ha már biztos, hogy elfogadták egymást, akkor lehet csak magukra hagyni.

2016. máj. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt előre nem lehet tudni sajnos.

Én egyszer felvittem kb. 3-4 hónapos nőstény cicámat a mamámhoz akinek felnőtt ivaros nőstény macskája van. Annyira kitágult pupillával szuggerálta a nagy a kicsit hogy az valami eszméletlen volt. Egy pillanatra kimentem addig egymással szembe kerültek és az én kicsi cicám kezdett agresszíven viselkedni. Fújtatott, meg pofozott volna pedig nem ő volt hazai terepen. Utána persze rögtön felvettem a picit és csak a kezemben tartottam. A nagy meg nem mozdult mellőlem és nagyon nézett minket és szaglászott. Szerintem az én macskám nem bírna mást megszokni, pedig ahonnan hoztam ott kinti-benti volt kutyák mellett.

2016. máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!