Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen a lakásba a macska?

Milyen a lakásba a macska?

Figyelt kérdés

Kaptam egy cicát, szobatiszta, csak annyi vele a baj, hogy mindig kikaparja a virágok alól a földet csak úgy játszásból. Ez ellen lehet valamit tenni? Napközbe, ha néha egyedül van, az nem baj? Engedjem ki az udvarra néha, vagy jobb ha benn van a házba?

És nem lesz büdös? Eddig még nem éreztem a szagát, de később? Ja és ráadásul minig velem akar aludni az ágyon, amióta nálunk van, és nem tudom leszoktatni róla.

És ha a házban marad, akkor mire figyeljek oda?


2008. szept. 24. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon sok mindent lehetne írni a macskatartásról, ezért figyelmedbe ajánlom a következő cicás oldalakat:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Kellemes olvasgatást és cicázást!

2008. szept. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nézzük sorban:

1. A virágokra varrhatsz olyan gumis szélű anyagot, amit ráhúzhatsz a cserépre, és csak öntözéskor húzod le.

2. Otthon hagyhatod egyedül, de víz és legalább száraz táp legyen előtte mindig. Túl sokáig azért ne hagyd magára!

3. Ha kiengeded az udvarra, az nem baj, de eleinte csak akkor, ha otthon vagy. Ennek az a veszélye, hogy esetleg kimegy az útra és elüti egy kocsi. Azt nem írod, hogy fiú vagy lány cica, ha lány, akkor hamar "unokák" lehetnek....:)

4. Ha az almot rendszeresen cseréled és fertőtleníted, nem lehet büdös. Én két naponta cserélem, de a kakit minden nap ki kell belőle venni, van ehhez lyukacsos kis lapát. Ha fiú, (és már nem kölyök), akkor nagyon büdös a pisije, és jelölget. Ezt lakásban nem nagyon lehet elviselni, ezért egy humánus megoldás az ivartalanítás (kb. 10-12 ezer Ft).

Mire kell még figyelni? Mindig legyen előtte friss víz, reggel-este kaja (javaslom a tasakost, mert ez éppen egy adag). Néha egy kis nasi párizsi, vagy "cicaropi". Én nem szeretem a nagy kiszerelésű konzerveket, mert egy macseknak sok, ha meg elrakod a hűtőbe, megbarnul a teteje. Akkor meg már nem eszi meg a kis drága....(legalábbis az enyém nem).

Ha úgy döntesz, hogy nem engeded ki a házból, akkor fontos, hogy ültess macskafüvet, mert ha nem, akkor a virágaidat fogja rágcsálni.

Azt Te döntöd el, hogy beengeded-e az ágyadba, de akárhogy is döntesz, legyél következetes! Ha nem, akkor sose engedd be a hálóba, ha megengeded, akkor ne zárd ki sose, mert azt zokon veszi, és úgyis úgy fog nyávogni az ajtód előtt, hogy aludni úgyse tudsz tőle...:))

Fontos, hogy wc-jét sose zárd be, mindig tudjon menni, amikor kell neki!

És hát szeresd nagyon, ez a legfontosabb, és akkor lesz egy szuper cicusod!!:)

Ennyi jutott eszembe, remélem, tudtam segíteni:)

Kellemes cicatartást neked!

2008. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van egy lánycicám, teljes egyetértés az elöttem szólóval, én mondjuk nem tartok élő virágot mert mindig megrágta, megette, pedig van macskafü neki. de nagyon jó érzés hogy velünk van, reggel kiszoktam engedni szülői felügyelettel 5 percet aztán megunja bemegy vagy beviszem mondjuk az enyém félős, fél a kinti zajoktól.
2008. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
a mamámnak van egy perzsa szobacicája.ő hámot szokott rakni rá és sétáltatja,vagy egy hosszú madzagon kiakasztja a ruhaszárítókötélre-így az egész kertet be tudja járni.
2008. szept. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Szegény cicus. Nem hadonászik nagyon, ahogy lóg a kötélen?
2008. szept. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A cicának az a legjobb, ha kinti-benti cica lehet, vagyis akkor jár ki-be, amikor akar aszerint, hogy melegedni vagy inkább a friss levegőn rohangászni szeretne. Ha nem lakásban laktok, értelmét nem látom, miért kellene szegény cicust egész életére a lakásba zárni.
2008. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, nagyon sokat segítettetek!
2008. szept. 24. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!