Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell oltas 2 kis cicanak...

Kell oltas 2 kis cicanak Ausztriaba?

Figyelt kérdés
Junius vegen kapok ket kis cicat. Becsbe fogom kivinni, de csak 6 hetesek lesznek. Azt olvastam hogy csak 8-10 hetes cicakat oltanak. Be tudom oltatni itt Becsben is? El tudom hozni oket oltas nelkul? Ellenorzi vki? Vonaton hoznam oket.

2016. máj. 10. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát jobb lenne, ha az anyjánál maradna az a két kismacska vagy 8-10 hetes koráig legalább, és utána vinnéd ki. Nyilván beoltják Bécsben is, ott is van állatorvos. A vonaton nem nézik szerintem, határ sincs, de azért jobb lenne, ha inkább várnál a kivitellel, és megkérnél valakit, hogy kocsival vagy valahogy vigye utánad később a macsekokat.
2016. máj. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is várj vele. 6 hetes még nagyon pici. Lehet túl sem élnék a feltehetően hosszú utat. Saját macskámról tudom, hogy gyűlöl autózni.


Én kb. 3 és fél hónaposan hoztam el a cicámat, féltem, hogy már későn, de utólag örülök, hogy így alakult. Még így is nagyon kicsinek tűnt, anyukája után nem sírt, már önellátó volt, szobatiszta volt, szilárdat evett stb.


Az is kérdés, hogy kinti vagy benti cicának vinnéd, mert ha kintinek, akkor azért is tanácsos tovább hagyni az anyjukkal, mert tőle tanulnak meg mindent szinte.


8,5-9 hetesen kaphatnak először oltást, annál előbb szerintem nem kéne erőltetni. Viszont Ausztriában is be fogja adni az állatorvos ez biztos.

Azt nem tudom, hogy nézi-e bárki, mikor be akarod vinni az országba. Vonaton kisebb állatok (macska, madár, stb.) olyan zárt tartóban, amely a kiszökést megakadályozza, és amelyben a többi utast nem zavarják, díjmentesen szállíthatók. Az étkezőkocsikba és egyes 1. osztályú kocsikba állatok bevitele tilos, az éjszakai kocsikban pedig csak bizonyos esetekben, általában az egész fülke lefoglalásakor szállíthatók.


Ajánlom olvasásra:

[link]

2016. máj. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Maxitabi ***** válasza:

Amúgy az osztrákok ellenőrzik a határokat múlt hét óta... vonaton is valószínűleg. És olyan kis korban én sem választanám el őket még!!

Útlevél úgyis kell nekik,tehát chip is,csak a veszettségi nem kell még, de kell egy nyilatkozat-kitöltve,kinyomtatva magaddal vinni(ha 12 hetesnél fiatalabb):

[link]

Ebben kijelented, hogy nem kerülhetett születése óta érintkezésbe más/esetleg veszettséget hordozó állattal, ill nem adod tovább=magán célból szállítod. Beírod a két macska chipszámát és az útleveleik számát, felül pedig a saját nevedet-mindent nyomtatott betűvel,majd aláírod.

2016. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!