Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Három kiscicából egy meghalt...

Három kiscicából egy meghalt és a testvéreivel ellentétben nem a "szülőágyon" jött világra, hanem egy vödörben. Első fialásnál gyakori, hogy nehány kicsi elveszti az életet?

Figyelt kérdés
Tegnap a szüleim ebédidőben arra lettek figyelmesek,hogy a cicám elkezdte az első fialását. A szüleim dolgoztak, én pedig iskolában voltam, így nem tudtunk segíteni neki. Két elég nagy,gyönyörű cicát hozott a világra. Vagyis azt hittük,hogy kettőt. Ma észre vettük,hogy egy kövekkel teli vödörben ott volt még egy kiscica. Olyan volt mintha a burok rajta maradt volna, és tényleg túl nagy volt. Volt már több macskám de ezek a cicák a dupla olyan nagyok. Gondolkoztam rajta,hogy elvisszük állatorvoshoz őket az anyukával együtt, de nem lehet megfogni és ebből kifolyólag félünk,hogy magára hagyná a kicsinyeit ha "megpiszkálnánk" őket. Az első fialás miatt nem tudhatta,hogy mit is kell csinálnia? Vagy mi történhetett? Ez gyakori az első fialásnál,illetve egy kandúr is járkál a kiscicák nyakára aki nagy valószínűséggel az apuka. Igaz az,hogy ilyenkor gyakori,hogy elviszi a kandúr a kiscicát/kiscicákat?

#macska #első fialás
2016. máj. 13. 22:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvos egyébként kimegy házhoz is. Nem értem, miért nem opció ez.
2016. máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem tudni, mi történt.

Lehet nem vette észre.

A cicus sajnos megfulladhatott a burokban a leírásod alapján.

2016. máj. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%

Szia!

Kezdeném a kandúrokkal, valóban elvihetik vagy helyben megölhetik a kiscicákat, ezért azokkal jobb vigyázni.


A macska ösztönből már az első fialásnál is tudja a dolgát. Ha külön volt a kölyök előfordulhat, hogy az anya direkt lökte félre. Az életképtelen, beteg, nyomorék vagy döglött kicsit félredobják. Nem foglalkoznak vele, ha él is a pici és odateszed mellé, de el fog pusztulni, akkor az anya nem foglalkozik fele és újra el fogja lökni.


Ha még csak egy-pár naposak nagyon jól teszitek, hogy nem fogdozzátok őket, ahogy mondtad magára hagyhatja (bár nem minden esetben, de jobb meg sem próbálni). Esetleg állatorvos kihívható, de ha egészségesnek tűnnek és az anyunak sincs baja, akkor örüljetek, hogy ilyen szép cicákat ellett. :)


Egyébként nálam is rengetegszer születtek már kiscicák, legalább 6 nőstény cicusom ellett többször is az évek során, és különböző minden születés. Az egyik mirnyókom minden alkalommal legkevesebb 4-5 cicát ellett, pedig kisnövésű volt, de a kölykök egytől egyik egészségesek, átlagnál nagyobban és életerősek voltak, míg egy másik 3 elléséből minden alom 2-3 kiscicát hozott, és csak egyszer maradt életben 1 cica.

2016. máj. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Állatorvossal kell megnézetni. Célszerű megbeszélni vele az ivartalanítást is, ugyanis a menhelyek teli vannak.
2016. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
15%
Hagyjátok már ezt az ivartalanítás dolgot, nem tudom miért kell minden ilyen kérdés alá beírnia valami hasonlót valakinek... Hadd legyen már ez mindenkinek a saját döntése. Ha ők tudják vállalni a kiscicákat, akkor nem értem, hogy ezzel mégis mi a probléma?!
2016. máj. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Roppant kedves utolsó, ha legközelebb lepontozod a válaszom előbb kérlek olvasd is el azt, mivel egy szóval sem említettem ivartalanítást. ÉN legalább a kérdésre válaszoltam.

#3

2016. máj. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Amikor hazaértem az iskolából csak az egyik cicával foglalkozott, a másikat teljesen elhanyagolta,félre rakta, meg sem mozdult a kicsi. Először féltem,hogy meghalt,mivel az anyuka rá sem hederített, aztán olyan rá egy órára már ő is evett,szóval megnyugodtam. Csak bűntudatom van amiatt az egy cica miatt aki sajnos meghalt,és az életben maradt cicusokat pedig nagyon féltem. Beakartuk hozni őket a kandúr miatt,de ugye az anyacica eléggé ellenezné. :/ Maradhat a teraszon fedett, világos helyen ha az anya nem hagyja el őket 5 méteres körzetben? Marmint ő megtudja védeni a kicsiket a kandúrtól vagy a kandúr rajta keresztül is megszerzi a kiszemelt cicát/cicákat?

2016. máj. 13. 23:21
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem hagyja el őket megvédi a kicsiket. Egyébként mellettük is marad szinte állandóan. Almot tesztek ki neki, vagy elcsatangol a dolgát végezni? Ha az is mellette van és zárt a terasz, tehát nem is tud elmenni csatangolni (mert azért valljuk be neki is szüksége van rá, így időnként elkóricál 1-2 órára), akkor nem valószínű, hogy a kandúr elviszi.
2016. máj. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az alom a terasz mellett van. Szóval nem csatangol eddig csak a dolgát elvégezni és enni megy le a teraszról. Van még egy kandúr cicánk, ugye ő ha eddig nem bántotta őket akkor nagyvalószinűleg ezután sem fogja?
2016. máj. 13. 23:38
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
Ha még egy-néhány napig nem nyúl hozzájuk, akkor már nem fogja bántani :)
2016. máj. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!