Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Három kiscicából egy meghalt...

Három kiscicából egy meghalt és a testvéreivel ellentétben nem a "szülőágyon" jött világra, hanem egy vödörben. Első fialásnál gyakori, hogy nehány kicsi elveszti az életet?

Figyelt kérdés
Tegnap a szüleim ebédidőben arra lettek figyelmesek,hogy a cicám elkezdte az első fialását. A szüleim dolgoztak, én pedig iskolában voltam, így nem tudtunk segíteni neki. Két elég nagy,gyönyörű cicát hozott a világra. Vagyis azt hittük,hogy kettőt. Ma észre vettük,hogy egy kövekkel teli vödörben ott volt még egy kiscica. Olyan volt mintha a burok rajta maradt volna, és tényleg túl nagy volt. Volt már több macskám de ezek a cicák a dupla olyan nagyok. Gondolkoztam rajta,hogy elvisszük állatorvoshoz őket az anyukával együtt, de nem lehet megfogni és ebből kifolyólag félünk,hogy magára hagyná a kicsinyeit ha "megpiszkálnánk" őket. Az első fialás miatt nem tudhatta,hogy mit is kell csinálnia? Vagy mi történhetett? Ez gyakori az első fialásnál,illetve egy kandúr is járkál a kiscicák nyakára aki nagy valószínűséggel az apuka. Igaz az,hogy ilyenkor gyakori,hogy elviszi a kandúr a kiscicát/kiscicákat?

#macska #első fialás
2016. máj. 13. 22:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!:)
2016. máj. 13. 23:43
 12/15 anonim ***** válasza:
Ugyan ;)
2016. máj. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Egyedül a 4-es válaszolót pontoztam le, de most már téged is kedves 6-os :D Tudom, hogy nem említetted az ivartalanítást, rád nem is vonatkozott a felháborodásom. Azt hittem egyértelmű, kinek szól. Nem vagy túl eszes :S
2016. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
A kandúr csak a kandúr kis cicákat likvidálja, de az anya macska annyira védi, hogy neha meg is fojtja a nagy kandurt. A teraszról beviheted őket, mert az anyamacska utánuk megy, igaz, vissza is telepítheti őket. Az elhullott picurkat ne sajnáld, az anyamacska pontosan tudta, hogy életképtelen, azért nem foglalkozott vele. Sokszor születnek életképtelen kis cicák. Az első kölykezeskor is tudjak a macskák a dolgukat, ez genetikailag kódolva van bennük.
2016. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nemtudom pontosan... az én cicám 1 ellése gond nélküli volt.
2017. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!