Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy ismerősömhöz került a...

Egy ismerősömhöz került a cicám és rossz állapotban van, visszaszerezzem?

Figyelt kérdés

Tavaly találtam egy nagyon kiscicát az utcában és nevelgettem, még szopós volt, fecskendővel kellett itatnom vele neki való tápot - egyik ismerősöm adta.

Ahogy nőtt bolhásodott, tüsszögött és ivarérett lett. Egy ideig megbirkóztam a dolgokkal, de arra sem volt pénzem, hogy elköttessem. Egyik ismerősöm egy állatvédő szervezetnél dolgozik és mondta, szívesen elszállásolják pénzesebb embereknél a cicát. Nagyon nehéz döntés volt, mert vele együtt éltünk két fős családban. Reggelente kísért az úton, amikor hazaértem már az utca elején találkoztam vele. Gyakran feküdt be mellém aludni. Végül megléptem, hogy odaadtam valakinek akinek van pénze ellátni és gondozni. Sajnos a szegény ember már állatot sem tarthat, az is a pénzesebbek kiváltsága:( tegnap voltam látogatóba, és nagyon rossz állapotban van. Itt-ott sebes, a hátán egy kicsit hullik a szőr és nagyon szeretet éhes. Látszik, hogy el van hanyagolva. Szerintem ennél még az is jobb, ha velem van. Felvettem a kapcsolatot egy másik állatvédő szervezettel és velük együtt próbálok megoldást találni, mert nem nézhetem, hogy szenved. Hiányzik nagyon, de szerintem jobb, ha találok neki egy tehetős és szerető gazdát.

Mit gondoltok, keressek neki másik gazdit?



2016. máj. 16. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát mint volt macskás én ezt javasolnám de inkább olyan családtagnál vagy közeli ismerösnél akinél tudod,hogy csak jo helye lehet .
2016. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó döntés volna! Szegény cica!:(

Az én cicám is folyton mászik az ölembe nyalogat, szóval foglalkozni kell vele!

Nálatok lehetne szobacica? Mert ha az ebédmaradékból kaphatna, vagy ehetne szalámit, vagy sonkát, vagy egy kis tejet, szerintem ellenne! Naponta 1-2 szer kell neki enni adni! Az én cicám sem eszik olyan sokat.

Nem azt akarom mondani, hogy tartsd meg, bár ha úgy gondolod, hogy el tudnád látni...

Szoros kapcsolat van köztetek!

Ha viszont mégsem, akkor tényleg keress neki másik gazdát!

2016. máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Legszívesebben megtartanám, de most én is napról napra élek. Szívesen odaadnám neki az ebédem felét is, de hosszútávon, ha nem is lesz semmi betegsége, de megöregszik... gondozni kell, gyógyszereket venni neki és orvosnak mutogatni. Ha most nem szoktatom hozzá máshoz, aki ezeket meg tudja neki adni, akkor soha máskor.

Sajnos a rokonok és közeli barátok utálják a macskákat, indokolatlanul. Meg valamiért, nem bíznám senkire se legszívesebben, de muszáj.

2016. máj. 16. 17:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Ő többnyire szobacica. Ha van kedve bent van, ha úgy akarja kint van. Legalábbis, így volt. Most csak mint látogató látok bele az életébe.
2016. máj. 16. 17:42
 5/6 VM.111 válasza:
0%
Én is szegény vagyok, és van 6 állatom, én tudok kitöl kérni segitséget ételért nekik. A hat állatbol három macska , és nagyon szeretem öket de régen volt egy másik cimám.... Borostyán ! 3 éves voltam amikor megkaptam a nagymamámtol és imádtam Borostyánt, a nap minden percében vele voltam, vele ettem vele aludtam és ö volt az egyetlen akivel játszottam. A szivemhez nött . Aztán nem volt pánzünk és elkellett adni a hatalmas elsö hátso kertes kétlakásos családi házat, ahol az öt személyes családommal éltem, az anyám miatt ment tönkre minden.... Ö felboritotta a családi békét és miatta omlott fel a család ! Azota gyülölöm az anyám.... Mert amikor elköltöztünk nem vihetem magammal Borostyánt.... Ott kellet hogynom, kituggya mi lesz vele .... Öt ével át minden nap azt a macskát sirattam és azota se tudom mi van vele, van aki a családombol azt mondja hogy befogadta az egyik szomszédunk Borostyánt .... De ki tudja ... Még most is nagyon fáj ahogy pong öt aki a legfontosabb volt igy kellett ott hagynom ! Öt senki sem tudja potolni ! Ahogy viselkedett velem, még a boltba , az utcán is elkisért és akármit csináltam mellettem volt ... Nincs hozzá hasonlo..... Te sohase hagyd hogy egy ekkora kincset veszits el...hidd el hogy hiába tudod hogy jo hejen van , mindig benned lesz az érzés hogy mi mindent tennél meg azért hogy épp ö legyen melletted , föleg ha igy szereted .
2016. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%

Igaza van! Mi sem vihetjük el a cicát állatorvoshoz, gyógyszerek stb... Mikor még nem volt ember, minden állat gyógyszerek nélkül élte az életét.


Szerintem is szerezd vissza! A cica is szeret téged!

2016. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!