Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anya monta hogy lehet egy...

Anya monta hogy lehet egy cicám de viszont én benti cicát szeretnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Május végén kapok egy cicát. Eddig már volt cicánk de az kinti volt és sajnos el is szökött pedig boldog volt nálunk.

Szeretnék egy benti cicát csak a szüleim nemenvedig mert szerintük fertőzés veszélyes ,hullatja a szőrét és kitudja hol végzi majd a dolgát.

Nemtudom hogy hogyan vegyem rá őket hogy benti cicám legyen, a régebbi cicámat gyakran begoztuk és semmi baj nem volt vele és anyuék is monták hogy milyen jól viselkedik.

Mit tegyek hogy benti cicam legyen?

:(



2016. máj. 17. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen oltva, féregtelenítve van, akkor nem terjeszt semmilyen betegséget. Álomban fogja végezni dolgát,a cicák szintre egyből szobatiszták lesznek. Emellett a benti cicákra nem jelentenek veszélyt az autók, kutyák, rosszindulatú emberek, amik egy kinti cicát fenyegetnek.

Egyébként lehet kinti-benti cicaként is tartani, de ivartalaníttassátok mindenképp, hogy ne kóboroljon el.

2016. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*alomban
2016. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
A kinti macskák is sokáig élhetnek. Az enyém lassan 10 éves nőstény. Szétnéz az úton, mielőtt átmegy. És imád csavarogni, viszont ahol kutya van, oda nem megy. Sokkal ingergazdagabb a környezet számára kint, mint egy lakásban.
2016. máj. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudunk segíteni, hogy mondd meg édesanyádnak, hogy egy egészséges, rendszeresen féreghajtott, bolha ellen kezelt cica nem fertőzésveszélyes. A cicák alapvetően tiszta állatok, tisztán tartják magukat. Macskaalmot kell neki betenni, és abba fogja végezni a dolgát, nem "ki tudja, hol". Ezeket elmondhatod.

Viszont az igaz, hogy hullik a szőre. Ígérd meg, és tartsd is be, hogy mindennap összetakarítasz utána, felporszívózol. Az almot is te takarítod, legalább reggel-este, és ha otthon vagy és belecsinál, akkor azt rögtön kiszeded.

Ivartalanítani pedig mindenképpen kell, ha benti, ha kinti.

2016. máj. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ígérd meg, és tartsd is be, hogy mindennap összetakarítasz utána, felporszívózol. Az almot is te takarítod, legalább reggel-este, és ha otthon vagy és belecsinál, akkor azt rögtön kiszeded."


Ne felejtsd el továbbá a kárpitos felületeket ruhakefével végigkefélni (szőr ugyanis nemcsak a padlóra kerül), az alomtálcát és lapátot hetente egyszer lesúrolni és fertőtleníteni, a macska tányérját és vizestálját naponta (de legalább hetente kétszer) elmosni.


Azonkívül kell neki kaparófa, és még akkor is megeshet, hogy a bútorokat és a szőnyeget kaparja majd. Felmászik mindenhová ahová tud és lever dolgokat, a függönyre is felmászhat (ami a függönyön szép nyomokat hagy). Megrághatja és kirángathatja a szobanövényeket (ezen segíthet, ha direkt neki való füvet ültetsz, de azt is rendszeresen cserélni kell, mert nem egy hosszúéletű valami).

Ezenkívül a macskák viszonylag gyakran hánynak, akár attól is, hogy túl gyorsan ettek meg valamit. És ilyenkor nem mennek az alomra, hanem előszeretettel hánynak a szőnyegre.


Ezeket jobb ha jól átbeszéled a szüleiddel, mielőtt benti cicát vállaltok.

2016. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

velem is úgyan ez volt nálam az segített hogy az egyik barátnőmnek volt cicája és mondtam hogy mondja el anyumnak hogy milyen egy benti cica aztán elkezdtem nézelődni a neten hogy hol tudnék venni egy kimondottan benti cicát találtam is egyet és elsőnek anyum azt mondta hogy nem de aztán mutatam a cicáról képeket és nagyon megtetszett neki hogy milyen cuki stb és az fogta meg legjobban hogy már szobatisztán vettük

alomra szoktatás az nagyon könnyű de az elsó 2 hétben előfordulhat néhány baleset olyankor meg kell mutatni neki hogy mit csinált és kicsit ráütni a fenekére mikor látod hogy kakilnia kell akkor gyorsan rakd bele az alomba és nyomd bele a tiszta a lomba a fejés és a lábát fogd meg és kapirgáló mozdulatokat csinálj a lápával a fertőzéstől meg nem kell félni találni kell egy jó állatorvost és az mindent elmond a szüleidnek a szőrét csak évi 1 hónapig fogja hullajtani de azt is kilehet birni

2016. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !:)


Megpróbálom velük ezt megbeszélni ,

tudják hogy nem vagyok annyira felelőtlen ,amit kérnek tőlem azt próbálom betartani .


Csak háát... már beszéltem vele korábban is de ő azt monta hogy nem ...most hogy van elég érvem akkor talán egyetértenek velem és megoldjuk a helyzetet ,nagyon szeretnék egy benti cicát mert akkor legalább többet lehetek vele és nemkell hozzá kijárkálnom ,főleg hogy nyár lesz es ilyenkor nagyon meleg van és több órát nem lehek vele kint még az árnyékon sem.


És még azt is megszeretném kérdezni hogy mivel nekem iskola. Van ezért nem lennék ithon és ügy nemtom hogy egyedül lehetne e hagyni .Évzárókor pedig egyből megyek 2 hétre nyaralni csak hát ezt mi már jóval korábban lebeszéltük és nemtudom lemondani .Szerintetek ha egy 3 héttel késöbb kapnám meg a cicát akkor is szobatisztává tehetném ?

2016. máj. 21. 23:17
 8/10 A kérdező kommentje:
És elnézést a helyesírási hibákért csak gyorsan írtam a kérdést.
2016. máj. 21. 23:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Természetesen egyedül lehet hagyni. És a macska szobatiszta lesz, nem kell különösebben tanítani. Még felnőtt macska is szobatiszta lesz.


Azt viszont ne felejtsd el, hogy a macska elél 15 évig vagy tovább is. A mostani utazás ezzel a csúsztatással nem lesz gond, de a jövőbeli utazásokkor meg kell majd oldani az ellátását, ha senki sincs otthon hetekig.

2016. máj. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A cica rögtön szobatiszta, ahogy bele tud menni az alomba.
2016. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!