Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy adjam be a macskának az...

Hogy adjam be a macskának az antibiotikumot? Beadjam neki egyáltalán?

Figyelt kérdés

Összetörhetem porrá? Ugyan ugy hat? vízzel összekeverve befecskendezhetem a szájába?

Válogatos nagyon,szóval nem tudom őt becsapni májkrémmel vagy párizsival.



2016. máj. 18. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
A tarkóján a bőrt hátrahúzom, így kinyílik a szája, és beadom a tablettát. De ha tapasztalatlan vagy, akkor inkább vidd orvoshoz, és ő beadja. Porrá meg felesleges zúzni, mert keserű nagyon, nem fogja bevenni. Régebben húskockákba csempésztem a tablettákat, mindegyik cicám észrevette.(kivéve az egyiket, aki évekig éhezett, így még a betont is megette voona szegénykém...)
2016. máj. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer ásítás közben nyomtam le a torkán, szerencsétlen észre sem vette, de soha többet nem fogok így visszaélni a bizalmával. Őrülök, hogy nem fulladt meg.
2016. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na én is sokmindent kipróbáltam már de mindig kiköpte vagy kiöklendezte. Ami nállunk bevált az az hogy összetörtem a bogyót porrá és tojásba belekevertem. Szereti a tojást és így be is nyalta.
2016. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én cicám pont most volt beteg és az állatorvos megmutatta, hogyan kell macskának gyógyszert adni.

Az egyik kezeddel rámarkolsz a macska füleire és hátradöntöd a fejét. A gyógyszert pedig megfogod egy hosszabb csipesszel, de szemöldök csipesz is megteszi és ennek segítségével kinyitod a száját és olyan mélyre teszed a csipesz végét, hogy már biztos ne tudja kiköpni és elengeded a gyógyszert.

Tudom, brutálisnak tűnik, én sem akartam ezt a módszert választani, de mindig kicselezett, nem maradt más választásom. De meggyógyult szerencsére és nem is haragudott rám, csak meg volt illetődve néha.

2016. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek. Az a baj, hogy a szajat nem engedi kinyitni rendesen , de probalkozunk.

Nincs rossz kedve jatszik, de ma este vereset pisilt :'(. Tegnap elvittem orvoshoz, kapott injekciot.Es kapott kura szeruen antibiotikumot. Az az elotti este sokszor eljart pisilni , es ketszer mashova is pisilt ami nem szokasa, es mintha ingere lett volna , de nem sikerulne neki. Fura, mert eszik normalisan, meg ivott is. Es ugye jatszik is. Nagyon aggodok az elso macskam. Annyira szeretjuk , nem akarom elveszteni. :((

2016. máj. 18. 23:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Macskája válogatja, hogy lehet. Nekem volt olyan, kinek csak a doki tudta beadni még a féreghajtót is, de nála is volt olyan, hogy szinte "gyomorba" dugta és mégis visszaöklendezte. A mostaniaknak a "tarkón megragad, hátrahúz, száj kinyílik,tabletta berak" működik. Még egy trükk: mikor benn van, simogasd meg a torkát, az nyelésre készteti.
2016. máj. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sikerult koszonom mindenkinek :)
2016. máj. 18. 23:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém sem veszi semmiben, be kell adni neki. Én kézzel teszem a szájába, egyben, minél hátrébb, és utána összecsukom és úgy tartom a száját, míg le nem nyeli. Egészen finoman lehet ilyenkor az orrát megfújni, ez is nyelésre készteti.

Mindenképpen add be neki, fontos, hogy megkapja!

Ha sehogy nem boldogulsz, menjetek vissza a dokihoz, és kérd, hogy őt mutassa meg, hogyan csináld.

2016. máj. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!