Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, tönkretesznek a...

Segítség, tönkretesznek a macskák?

Figyelt kérdés
Átjárnak az udvarunkon széltébe-hosszába, mindent lepisilnek a kandúrok, belefekszik napozóágyba, homokozóba, felmásznak az asztalra, kikaparják a frissen vetett füvet mire hazaérünk a munkából. Allergiás vagyok a macskaszőrre. Nemrég költöztünk, úgy fest lakott itt egy, őt anyukámék befogadták, elvittük 20 km-re, de nagyon úgy néz ki, hogy visszajött. Egész nyáron nem dobálhatom a papucsomat, már most agyvérzés kerülget. Mit csináljunk???? A megbarátkozás nem opció.
2016. máj. 19. 18:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%

De jól le lett mindenki pontozva. Szerintem a kérdező nyisson egy macska menhelyet, fogadja be a környék összes macskáját, és akkor majd ez tetszeni fog a válaszolóknak.

Nem értem miért baj az, ha valaki nem szándékozik állatot tattani és felelőssége teljes tudatában meg sem kísérli.

Sokkal undorítóbb, amikor valaki kutyát szerez, mert az "köll", aztán ott sínylődik láncon egy béleletlen odú mellett , körülötte meg por és sivárság ameddig a lánc elér. Van aki udvart akar, van aki kutyát, macskát. Mi a kutyákat választottuk, de nem mindenki olyan türelmes mint mi, és az a szép, ha valaki ezt tudja magáról és időben felismeri a következményeit, mielőtt még az állat inná meg a levét. Nekem sem kell a szomszéd macskája. Sőt nem is szeretem a macskákat, erőszakosak, tiszteletlenek, mindenhova feljárnak, bejárnak, mindent összeszednek, leszarnak, lehugyoznak. Le lehet pontozni.

Kérdező: Te meg próbáld meg még a vízipisztolyt, hátha beválik.

2016. máj. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én is le lettem pontozva, pedig a bors jó ötlet. Hát, ez van 😀
2016. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kb. ezerféle macskariasztó kapható, a spraytől az ultrahangos verzióig. Azért nem olyan horribilis az áruk, hogy egyszer ne tudná az ember kicsengetni, ha nagyon muszáj.

Netről tudsz rendelni, de nagyobb állatfelszerelés- és gazdaboltokban is hozzá lehet jutni.

2016. máj. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem befogadott macska, hanem itt lakott az évek óta elhagyottan álló fás kamrában."


Te, ha ott lakott évek óta, akkor ti vagytok a betolakodók a területére. Nen gúnyolódni akarok, de ez tény.


A megbarátkozás miért nem opció?

2016. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
igazából az a helyzet, hogy ha kertes házba költözöl, akkor el kell fogadnod, hogy lesznek ott állatok is, ha akarod, ha nem.
2016. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha akarod ha nem akkor is lesznek macskák. Ha nem azok akkor majd másmilyenek. A sok hülye barom miatt aki nem képes ivartalaníttatni az állatát folyamatos az utánpótlás. Ha nem lenne ivaros akkor nem jelölne. Ennyi. Nem tudsz mit tenni,ha a kutyára nem vagy allergiás akkor talán az megoldás lehet hosszabb távon. A macskariasztó szerintem semmit nem èr...
2016. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nálunk jól bevált a macska riasztó.

A szomszéd néninek van vagy 5 macskája, igazából nem zavar, ha az udvaron randalíroznak, csak sajnos szeretnek a frissen felásott kertbe piszkítani. Amióta van riasztónk, ez nem fordult elő. Kb 20000 Ft befektetéssel jár, de hosszútávon megtérül, ha azt vesszük, hogy nem pusztulnak el a zöldségeim. Egyébként egyszer ki lehet bírni szerintem bárkinek, függetlenül attól, hogy okoznak e anyagi kárt, vagy nem.

2016. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!