Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam majd a cicámat...

JarJarBinks kérdése:

Hogy szoktassam majd a cicámat a kertbe, úgy, hogy ne szökjön el?

Figyelt kérdés
Egy heten belül valószínüleg kapok egy macskát, csak nem tudom hogy hogy szoktassam a kertbe úgy, hogy nem mehet be a házba. Tudna valaki tanácsot adni? Felőlem kóborolhat, csak ne szökjön el.

2016. máj. 21. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Napközben szórakoztas,játsz vele sokat. Esre pedig ha van tá lehetőség zárd be valahova hogy ne dudjon elszökni. Párnap alatt megszokja
2016. máj. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Új macskát éjjelre tanácsos bezárni, meg ha elmentek otthonról, és "felügyelet alatt" szabadon engedni. Fokozatosan el lehet hagyni az elzárást, addigra ismerni fogja annyira a helyet, hogy ott marad.
2016. máj. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. máj. 21. 08:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Eleinte be kell zárni, legalább egy-két hétre. Utána már elszökni nem fog.

Az sem jó, ha kóborol, mert könnyen baja eshet (autók, kutyák). Ezért ivartalanítás mindenképpen javasolt.

2016. máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi egy tanyáról fogadtunk be egy cicát és eleinte egésznap be volt zárva kb 3 napig. Foglalkoztunk vele akkor sokat és aztán fokozatosan engedtük ki és mindig ott voltunk vele aztán vissza be. Egy idő után megunta és kinyávogta magát. Egész éjszakára eltűnt de másnap reggelre visszajött. Ismerkedni a területtel úgy is el fog menni ha kint vagy vele vagy sem.
2016. máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én úgy szoktattam, hogy pár hónapig nekem a garázsba volt. Aztán néha kiengedtem és ott voltam mellette, de rá egy hónapra kiengedtem amikor otthon voltam. Utána megint eltelt egy hónap és már a cicus kint volt a kertben egész nap, este is. Annyi a lényeg, hogy az udvarra rakd ki az almot. :) Ha egyszer kimegy, ne aggódj, visszajön. :)
2016. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2016. máj. 22. 07:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Felnőtt macskáról beszélünk?
2016. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kicsiről
2016. máj. 23. 20:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt nem nagyon kell szoktatni, nem fog hazaszökni. A felnőtt macskák híresek erről, de a kicsikben még nem fejlődött ki a territoriális viselkedés. Ők még bárhova odaszoktathatók. Ha megszokja, hogy az ajtón kilépve (ne te vidd) mit lát, akkor elfogadja azt a lakhelyének.
2016. máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!