Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak Eperke cicának?

Mit csináljak Eperke cicának?

Figyelt kérdés

benti cicus volt tavasszal viszont ki akart menni azota kint van.van rajta egy biléta cimmel ellátva oltva féregtelenitve. DE!

nagy problémának tartom azt hogy követ minket ha gyalog vagy kerékpárral megyünk akár boltba akár óvodába suliba tök mindegy (kis faluban lakunk és az árokrendszerek keresztül de követ.(leül a bolt elé ovoda elé, iskola elé amig nem jövünk ki és ugy haza Nagyon félek elcsapja valami vagy kutya szétkapja. Imádjuk szeretjük be nem akar jönni. Mi a teendö?

Vegyek rá hámot? porázt és vigyem?


2016. máj. 21. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egy kutya természetű cica de a pórázt nem fogja szeretni.
2016. máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mlrkl válasza:
0%

Szia!

Előre is elnézést ha megbántalak, de nem áll szándékomban.

Nézd, ő egy macska. Nem kutya vagy valami öleb. Évszázadok óta a macska kint jár kel az utcán. Vadászik, futkározik, levezeti az energiáját. Még mindig jobb, mintha a lakásba piszkolna be.

Ne féltsd! Egy macska tud magára vigyázni, ellenben nem a hűségéről híres. Ha szereted nem zárod be a lakásba és nem aggatsz rá pórázt, mert az nem jó neki. Ráadásul lehet rád is furán néznének. Eperke akkor lesz hozzád hűséges, ha azt csinálod amit Ő akar. A macskák már csak ilyenek. Ahhoz mennek aki eteti, gondozza őket.

Ha te is törődésre vágysz, vegyél egy kis testű kutyát, hidd el Ő viszont fog szeretni.

Attól meg ne félj, hogy követ nem fog eltévedni és gyorsabban fut mint egy kutya.

Csak nyugi ;)

2016. máj. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jol van köszönöm. (van két kutyám is nem kell még egy)

de féltem bár ügyes mert árok rendzsert használja nem az utakat. de mégis csak féltem nem volt még ilyen macskánk akik ide oda kisérgetnek. Ivartlanitott és nöstény.

vezsek neki egy másik fényvisszaverös nyakörvet mert amásik már töredezett meg a biléta is rajta marad ha elveszne

2016. máj. 21. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem túl idős a macska addig jók az érzékszervei és tud magára vigyázni az utcán is. Akkor válik veszélyessé számára a házon kívüli élet amikor idős lesz és rövidlátó kezd lenni és a hallása sem lesz az igazi. Egy macskának a szabad falusi vagy tanyasi élet az igazi, jókat napozni a veteményesben, nem kell korlátozni a szabadságát hámmal meg hasonlókkal.
2016. máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen cicám, sajnos el is veszett. Felmérések szerint a kinti cicák többsége nem éri meg az 5 éves kort. Nem ijesztgetni akarlak, de sajnos ez tényleg igaz. Persze vannak szerencsés esetek, de ha kijárós cicád van, számolni kell azzal a lehetőséggel, hogy elveszik.

Lakásba már valószínűleg nem tudod szoktatni, az csak akkor működik, ha pici kora óta ott van.

A legtöbb, amit tehetsz, hogy chippelteted és GPS nyakörvet raksz rá, akkor legalább tudod, hogy hol keresd, ha nem jön haza. Esetleg addig, amíg elmentek a boltba, zárjátok be a lakásba, pár órát egy nap bőven ki fog bírni. Esetleg játszatok vele egy nagyot, mielőtt elmentek otthonról, ha rendesen kifárasztjátok, talán nem lesz kedve elkóborolni.

Én biztosan nem tartanék többé kinti cicát, a szívem szakadt meg, amikor többé nem jött haza.

Most 2 teljesen benti ragdoll cica gazdija vagyok, teljesen elégedettek a "bezártsággal".

2016. máj. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!