Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan jelzi egy macska ha...

Hogyan jelzi egy macska ha szereti gazdáját?

Figyelt kérdés
Milyen metakommunikációs jeleket használnak erre a macskák?

2016. máj. 21. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Nem a macska szereti a gazdáját, hanem elfogadja gazdája szeretetét.

.

A kutya gondolkodása:

A gazdám szállást, ételt ad, gondoskodik rólam, tehát Ő az isten.

A macska gondolkodása:

A gazdám szállást, ételt ad, gondoskodik rólam, tehát ÉN vagyok az isten.

2016. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Viccnek nem rossz előző, csak nem igaz. Kérdező, hidd el tudni fogod ha szeret a cicád.
2016. máj. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagy kamu. Nem értem miért gondolják ezt a macskákról. A macska is ugyanúgy tudja szeretni a gazdáját mint bármelyik másik állat, de mivel jobban "megmaradtak"(máshogy nem tudok fogalmazni) az ösztönei, nyilván nem rajongja körül úgy, nekik van egy bizonyos"tutkos életük".

De kutyának a farkas az őse, ugye ott falka van, együttélés(bár leginkább csak télen de na)

2016. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém például egeret hozott nekem, akkor is bújik ha nem akar semmit, Kiszúrja ha pocsék kedvem van, akkor odajön dorombolgatni, és csak üldögél mellettem. Meg olyankor a nyakamhoz bújik sokszor.
2016. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
18%
a macskák gyökerek csak magukat szeretik.
2016. máj. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akinek még soha az életben nem volt olyan macskája, akivel foglalkozott azon felül, hogy enni ad neki, az miért válaszol? Ha nem értetek valamihez, akkor inkább maradjatok csendben.

Egyértelmű jelei vannak a szeretetének. Ilyen például, hogy szobáról szobára követi a gazdáját, ahogy nyílik az ajtó, odarohan hozzá, dörgölőzik folyamatosan keresi a közelségét, dorombol már akkor, ha meglátja. A bizalom kifejezőjele, ha hanyatt dobja magát, és a hasát mutatja.

Egy szelidített cica persze mindenkivel barátságos, de közel sem annyira, mint a gazdájával.

2016. máj. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám hozzám bújik és első lábaival átfogja a nyakam.

Közben vagy a buksiját dörgöli az arcomhoz, vagy a mancsával simogatja az arcomat (!).

2016. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi benti cicánk legtöbbször az emeleti ablakban szokott pihenni. Amint meglátja,hogy a férjem haza jön, rohan lefelé a lépcsőn és hangosan nyávog, hogy megjött! Hát mi ez ha nem a szeretete megnyilvánulása??? Arról már ne is beszéljünk, amikor minden alkalmat megragad, hogy odadörgölőzzék hozzánk, nyalogatni is szokott minket és a dorombolása.... imádni való kis szőrgombócok a macskák.
2016. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=RtWw3OtdBkw

Egy nagyon aranyos videó a témáról :)

2016. máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a macska a kedvenc állatom, és biztos ha szeretet kap a cica, viszonozni fogja!! Nekünk egy régi cicánk mindig egeret és madrákákat hozott a lépcsőre az ajtó elé, mint ajándékként... :)

A mostani cicusom, állandóan bujik hozzám, az ölembe akar ülni, és folyton dorombol!! Nagyon szeretem, és tudom hogy ő is engem :) Ilyen apróságokból kiderül, ha szeret a macsek!

23 L

2016. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!