Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudok tenni, ha a macskám...

Varga Kriszta kérdése:

Mit tudok tenni, ha a macskám az alom használata mellett is, már napirendszerességgel lepisili az ágyat?

Figyelt kérdés

Ivartalanítva van,beledugtam az orrát a pisibe,naponta tisztva az alma,foglalkozva van vele,whiskast eszik stb.

sehova nem pisil csak a nappali kanapéra,napi rendszerességgel,a fiam ágyát havonta 1x,az ágymat már 2-3 naponta és ha már benne alszok,alvás közben már úgymond a lábamat is.Imádom nagyon,de nem bírom már az állandó mosást.Gumilepedő van már az összes ágyon.Valami jó tanácsot nagyon szeretnék,vagy segítséget,hogy egy kertes házba,szerető gazdikhoz tudjam adni.Nem akarom elveszíteni,de nem bírom már tovább.



2016. máj. 23. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:

milyen nemű a cica? mikor lett ivartalanítva? mennyi idős?

hogy pisil rá? háttal oda áll és a farkát felemeli? vagy milyen pózban?

ezek fontos kérdések.

ezek nélkül nehéz válaszolni.

az szokott beválni,hogy alufóliával leterítjük az adott részt, ahova nem akarjuk hogy pisiljen. és ha mégis pisil, ecettel lemosni az adott részt. az ecet szagát utálják , míg az öblítőszeres mosást van olyan macska aki egyenesen kedveli .

ezenkívül lehet kapni macska távoltartó sprayt. meg különféle citrusos növények szagát is utálják. narancs és citrom karikákkal meg héjjal körbe lehet pakolni az ágyak körül, hátha beválik.

almot is lehet máshova rakni.vagy többet kirakni belőle.

de akár az állatorvost is megkérdezhetetd,hogy mit lehet tenni ellene.

2016. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pár napra / egy hétre olyan helyre kell zárni, ahol az alom az egyetlen puha felület (pl. fürdő).

Ezen kívül nagyon alaposan tisztíts ki mindent, hogy ő se érezze a korábbi vizelet-szagot.

2016. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha bepisil rendszeresen az betegség jele, szóval vidd el

állatorvoshoz először is kivizsgálásra. Nekem is volt több ilyen macskám az évek során, általában kaptak valami gyógyszert meg speciális táppal kellett etetni. A whiskas amúgy is a legrosszabbak között van, szóval az is okozhat gondokat, mert tele van mesterséges anyagokkal meg színezékkel, stb. Ezektől is beteg lehet a macska. Hústartalma meg nagyon minimális, pedig az a fontos a macskának.

2016. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A whiskas tápot jó lenne lecserélni. Az a legrosszabb. És igen lehet hogy valami betegség. Ha nem akkor én tuti a tápra gyanakszok. Mi is azt hittük jó de a cilánk csak hányt tőle meg stb.
2016. máj. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm......lány macska ,már vagy 2 éve lett ivartalanítva..leül megemelt fenékkel és pisil.Volt olyan ,igaz nagyon régen,hogy odajött hozzám,hogy simogassam és a csorgás hangra lettem figyelmes.Szerintem engem "szivat".. :-P .Elviszem akkor állatorvoshoz,nézze meg.és milyen táp jó akkor neki? Vettem azt a távol tartó sprayt is,de semmit nem használ.Ecettel is mostam.Most gumi lepedő van ezeken a helyeken már.
2016. máj. 24. 09:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Eukanuba,Brit Care, Schesir, Miamor, Orijen, Acana én most ezeket használom. Nagyon jó minőségűek szerintem és legtöbbje hypoallergén. Nem olcsóak de tényleg jobbak na meg persze nyershús.
2016. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utóbbi vagyok. Majd írd meg mit mondott a doki.
2016. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Általában ha nem szervi baj van, akkor lelki okai vannak a félrepisilésnek. Nem történt valami amit esetleg nem visel jól a cicc?
2016. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Arra már rájöttem,hogy velem van baja....bosszúzik... :-P

A múltkor a kanapéra feküdtem pihenni,ahol Ő szokott és nem fért oda....amikor egy percre felkeltem oda pisilt...

:-) A kajáját lecserélem és megyek az állatorvoshoz....

2016. máj. 25. 09:01
 10/10 Szafica ***** válasza:

Hát szerintem lelki okai vannak. Nem elég biztos a területében, ezért igyekszik mindent a saját szagával borítani és mivel kimosod az adott dolgot, amit lepisilt, újra meg kell tennie.


Vegyetek/csináljatok neki rongyokat, cicaágyakat és dörzsöljétek a cica pofijához (ahol a szagmirigyei vannak), így az anyag átveszi a cica szagát. Ezeket helyezzétek el a lakás egyes részein.


Legyen legalább egy helye, ami csak az övé és ahol nem háborgatja senki, nyugodtan tud pihenni.

2016. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!