Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica tartása panelban?

Cica tartása panelban?

Figyelt kérdés

Van 2 cicám. Eddig kijárós cicák voltak, nap közbe kimehettek, éjszakára bent aludtak, faluba, zsákutca végén laktunk az erdő közelébe, sose láttak autót. Most viszont párommal beköltöztünk panelba (pénteken volt 2 hete, hogy már bent is alszunk a cicáinkkal). Az egyik cica (3 éves ivartalanított kisfiú) nagyon jól tűri, a másik (4 éves, ivartalanított fiú) viszont nem. Hiába játszunk, kedveskedünk nekik jutalomfalatokkal, egyszerűen nem nyugszik meg, csak sír. Néha a macskamenta segít, el tudom altatni ölbe, de sokszor az sem. Földszinti erkélyünk van, amit már le is kerítettünk kimondottan macskáknak való erkélyhálóval, de az sem elég. Kiengedni nem merjük, nagyon forgalmas a környék, félek, hogy egyszercsak nem jön haza. Sajnos a visszavitel sem megoldható, részben mert nagyon kötődik/kötődünk hozzá (első napjától fogva mi neveltük, cumiztattuk), részben pedig mert nem gondoskodnának megfelőlen róla.

A pórázon, hámon való sétáltatáson gondolkoztunk, nem tudom, az megoldás lenne-e. Volt valakinek hasonló problémája? Ha igen, hogy sikerült megoldani? Bármilyen ötletet meghallgatok, kipróbálok! Köszönöm előre is a segítséget!



2016. máj. 23. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerintem nem fog elszökni, ha egyikőtök ott van vele, és figyel rá.

Nagyon sok megoldás nincs,volt nekem is régebben cicám panelban, eleinte ő is nyugtalankodott, de utána beletörődött, és megszokta. Mondjuk én heti 3x levittem egy kicsit, hadd szaladgáljon.

A pórázt az én cicám nem annyira szereti, de elvégre is minden cica különböző. A tiétek hátha megkedveli.

2016. máj. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2 hét alatt ne várj csodákat még, de megszokják idővel. Az én macskám mikor faluból került a városi panelba 3 hétig bujkált csak a tűzhely mögött. Enni éjjel jött elő. Aztán megszokta lassan. Én ültettem neki nagy alomtálcába füvet, erkélyen most ez az ő kertje, szereti is nagyon. Kimenni utcára itt nem akar mert fél a kocsiktól meg sok embertől is.
2016. máj. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem a csodát várom, csak a másik olyan gyorsan, mintha nem is történt volna semmi, be is szokott, ő meg nagyon sír. Nem tudom, mennyi idő alatt szokták ezt megszokni. Nem akarom még kivinni, a legtöbb helyen azt olvastam, hogy el kell dönteni, kinti vagy benti cica lesz, és csak utána sétáltatni. Ha más nem lesz, az marad, a legfontosabb nekem, hogy a lehető legjobban érezzék magukat.

A fű ültetése nekem még eszembe sem jutott, kicsi tálcás macskafüvünk az van, de holnap el is megyek fűmagot venni és szerzek egy nagyobb tálcát, amiben majd tudnak fetrengeni, biztos a kisebb is díjazni fogja :)

És akkor várunk tovább türelmesen.

2016. máj. 23. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, fogalmam sincs, talán kényeztesd el nagyon finom falatokkal és játékvár, vagy bármi, ami nagyon lekötheti egy macska figyelmét. Láttam már pórázas sétát, de szerintem veszélyes az is.Óvatosan.
2016. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Cica vár van bent is, kint az erkélyre is most készül, párom készíti saját kezűleg. Labdák, galacsinok, kedvenceik megvannak, az ő személyes kedvenceiből, karton dobozokból is több méretben hoztunk már, el is van bennük, ideig-óráig. Sok finomságot azért nem akarok, minőségi (RC Veterinary) tápot esznek és mellé RC konzervet, de azt csak hetente 3x, de mivel itt azért annyit nem fognak mozogni, nem akarom agyonetetni sem őket, amúgy sem sovány cicók. :) Játékokat igyekszünk ismerőseink ötlettárából minél többet meríteni, próbálgatjuk, mi tetszik nekik igazán.
2016. máj. 23. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!