Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő mire egy vad...

Mennyi idő mire egy vad kismacska megszelidül?

Figyelt kérdés
A szomszéd egyik macskája valamikor lefialt a padlásunkra, és azóta már a kölykök kicsit megnőttek. Egy cicát már lehoztam és úgy gondoltam, hogy nevelem. De a macska egy kicsit vad, tehát fúj és próbál karmolni. Nem veszélyes, de szeretném ha kicsit nyugodtabb lenne a közelemben. Mennyi idő alatt lesz belőle "rendes" házimacska?

2016. máj. 25. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Be kell zárni a lakásba, néhány hét alatt várhatóan szelídül majd. De lehet, hogy soha nem lesz olyan kezes, mint amelyik kiscica korán szocializálva van.
2016. máj. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg segíti különösebben a nevelést, ha gyakran simogatom és ha hallatom vele a hangomat?
2016. máj. 25. 07:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Kaja és türelem:) Erőltetni nem szabad. Rá fog jönni, nem ellenség vagy. Padlásról lehozva, neki minden idegen, nem tudja még mitől, kitől kell tartani. Hagyni kell ismerkedjen mindennel, leveszi a szagmintákat. Meg szokja a környezetet. Mondjuk, én reggel Afrikába ébrednék, én sem lennék barátságos:)
2016. máj. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

megkérdezhetem,hogy a szomszéddal beszéltél erről? gondolom úgysem akarja megtartani a kismacskákat,de azért kérdezd meg,hogy nem baj -e,hogy befogadod.

a titok meg annyi,hogy a gyomrán keresztül hamar eljutsz a szívéhez. ha kap tőled finom kaját,akkor idővel hozzád köti a kaját is és ha meglát akkor rohan majd oda hozzád,ha hívod jön stb.. simogatni meg kaja közben is lehet. de először az is elég,hogy megszokja a jelenléted. utána engedni fogja majd a simogatást is. neki is jó,csak a bizalmába kell férkőzni.

2016. máj. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Be kell zárni a lakásba, néhány hét alatt várhatóan szelídül majd."


Jéézusom!

Éppen ellenkezőleg.

Egy kiscica nem a bezártságtól fog magától megszelídülni. Ebben tevékenyen részt kell venni, kis vackot kell csinálni neki valami széltől és esőtől védett helyen, puha dolgokkal kibélelve. Aztán etetni kell a cicát, és persze babusgatni, hogy megszokjon. A cica okos állat, hamar rájön, hogy te lettél a pótmamája. És a kajáért cserébe sokmindent hajlandó megtanulni.


Én nem ciccegéssel hívtam sosem a cicákat, hanem "gyertek elő" kiáltással. Ha éppen vendégünk van etetési időben, elhűlve csodálkoznak, hogy értenek a szóból, és a második szomszédból is rohannak elő, ha meghallják a hangomat. Holott dehogy értenek a szóból, csak erre lettek szocializálva. Vagy, már kiskoruk óta kimondottan útáltam, hogy éppen a lábam előtt kódorogtam, szóval kimondottan csoszogva közlekedtem, hogy vigyázzanak, nehogy rájuk lépjek. Egy idő után már a lábfejem tartását figyelve mellettem közlekednek, és nem előttem futkosnak.

2016. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És játszhatsz is vele cipőfűzővel, és játék közben néha-néha óvatosan simítsd végig, így megszokja az érintést, és rájön, hogy egyáltalán nem fáj neki, ha hozzáérsz:)

( Nálunk is állandóan én foglalkoztam velük, sok sikert, biztos menni fog! ^^)

2016. máj. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, szelídítettem már cicát, akik ehhez hasonlóan nem találkoztak korábban emberrel, és mindig a lakásban voltak. Ott jobban megszokják az emberi jelenlében, a zajokat stb. Nem önmagában a bezártság a lényeg, hanem hogy minél többen legyen a társaságunkban, hozzánk szokjon.

Anyukáméknál gyerekkoromban kint maradt a cica, enni jött egész életében, de megfogni soha nem engedte magát, vad maradt.

2016. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat

Azóta megvan a két testvére is, egyik aranyosabb, mint a másik és a szomszéd (akié az anyjuk) lemondott róluk :)

2016. máj. 25. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!