Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen az egészséges étel egy...

Milyen az egészséges étel egy macska számára?

Figyelt kérdés
Éppen olvasgatok egy macskás FB-s csoportot (még nem vettek fel tagnak, ezért ott nem tudok kérdezni), mindenki idegbajt kap Whiskas, Kitekat meg hasonlók hallatán, egyes kommentelők szerint vesebetegséget okoznak... Azt viszont senki nem írja, hogy MIT ehet a macska, ami valóban egészséges? Mit vegyek amitől nem lesz baja?

2016. máj. 25. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Nézd meg a kaják hústartalmát, minél több annál jobb. A whiskas félékben van kb 4%, ami iszonyat kevés. Plusz van benne színezék, ízfokozó meg minden értelmetlen hülyeség ami rossz a macskának. Nem vagyok szakértő, de nem egy macskám lett már beteg ezek miatt, szóval én már ilyeneket nem veszek az fix.

zooplus webshopról szoktam rendelni, Acana, Orijen, Hill's, de vannak olcsóbbak is amik jók lehetnek.

2016. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Gabona mentes száraztápokat ajánlom mert búzára meg ilyesmire sincs szüksége egy ciccnek sem cukorra.

Száraz amit ajánlok: Acana, Applaws, Bento Kroken premium, Brit Care, Brit Premium, Eukanuba, Orijen, Porta 21, Purizon, Feringa, Granatapet,Yarrah bio

Nem kifejezetten gabonamentes de ezek is jók ha olcsóbbat szeretnél: Cat Chow, Cat Wital, Happy Cat LA Cuisine, Hill's SP, Mattise, Nature's protection, N&D Grain free, Trainer, Sanabelle, Smilla, Taste of the Wild, Concept for Life, Gran Miezelinos, Greenwoods, James Wellbe loved, Mac's, Nutro Natural, Pro Plan, Ultima, Hill's Prescription, Miamor, Borita, Schesir, Animonda Carny, Catz Finefood, Feline Porta, O'canis for Cats, és nyershús :D Remélem ezek közt tusz válogatni. A mi cicánknak sok bevált és szerette őket :)

2016. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Az utóbbikban írtam nedves tápokat is.
2016. máj. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Az egészséges táplálás minden macska esetében mást jelent. Függ attól is, hogy milyen a cica, és mit szeretnél, hogy egészséges legyen. Nekem állatorvos állította be a tápot. 2 ivartalanított kandúrkám van, vérvétel alapján megmondta, hogy a 4 fajta struvit kő közül melyikre hajlamosak, az alapján összetételt vizsgálva választottunk tápot.

Ez mellett folyamatosan figyeltük, hogy reagálnak. Nekem pl. az Acana táp egyáltalán nem vált be cicánál, csak kutyánál (ott viszont magasan veri bármelyik másik tápot). Nálunk a RC Vitarinay Diet egyik fajtája látszik a legjobbnak, a cicáim nem híznak, de nem is soványak, energiában gazdagok, jó a közérzetük, csodás a szőrük, orvoshoz csak az oltások miatt járunk szerencsére :)

Nedves kaját nálam csak nasi szinten kapnak, nem vagyok nedves párti, szerintem ha jó a száraz összetétele, mellette mindig kapnak friss vizet (több helyen is van a lakásban), akkor az egy teljes értékű táplálásnak felel meg.

Ez mellett én csirke darabokat szoktam adni, amit sima vízben főzök. Comb, mell, bőr...

2016. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Na mondjuk az igaz attól is függ hogy ivartalanított e vagy sem milyen betegségekre hajlamos és ezekre is van külön gyógytápok és macskafajtákra fajtatápok.
2016. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Maxitabi ***** válasza:

Mivel a macskák tisztán húsevők a ragadozók közül, ezért a legjobb számukra természetesen a zsákmányként elejtett egér,rigó stb. (A macskák nem wh..t,hanem egeret vennének!!)

Amire feltétlenül szükségük van: A vitamin, taurin és niacin -ez állati szövetekben találhatók (= hús és belsőségek).Vagyis igen fehérjedús táplálékra van szükségük-sok fehérje és aminósavak. Tehát nem kell szénhidrát (mint embernek)-pl gabona,kukorica,- viszont nagy mennyiségű állati zsír- húsból,halból. Cukor tilos-csak természetes formában,de az is alacsony arányban.Keményítő tartalmú kaját nehezen v egyáltalán nem tudják megemészteni (rizs,gabona,kukorica).

Sajnos a cicák alapból nem isznak sokat, mert a zsákmányból felveszik a szükséges nedvességet, ezért fontos, hogy sokat igyanak - vizet!! és ne száraztápot!! (az enyémek is inkább szárazat esznek sajnos...,de minden nap van nedvestáp).

A kérdésre visszatérve: a legjobb a nyers etetés (BARF),de ott nagyon bele kell mélyedni, hogy a megfelelő arányokat eltalálja az ember (vagy fog nekik egeret,madarat). Ezért nálam is pár hetente akad csirkenyak,marhahús,csirke-pulykahús darabok, ritkán belsőség-kevés kell nekik úgyis belőle.

Marad a jó nedvestáp: semmi ízfokozó,mesterséges aroma, vagy tartósítószer. Ha gabona-csak rizs, cukor nem. Minimum 80% húsból (nem vágóhídi maradékból-állati vagy növényi melléktermékből) álljon.

Egyik előző hozzászóló már írt jó tápokat,keress vissza itt a gyakorin a kérdések között, én is ajánlottam már sok jó minőségű kaját (szárazat is)!

2016. máj. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!